Zmrożone Pomorze

  Zmrożone Pomorze

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Tysiące osób nie dojechało w poniedziałek do pracy i szkoły na skutek rekordowych mrozów i opadów śniegu na Pomorzu. Komunikacja szwankowała nawet w największych miastach województwa, gdzie ulice są regularnie odśnieżane. Wiele mniejszych miejscowości i wsi zostało dosłownie odciętych od świata.
  Na szczęście, nikt nie zamarzł. Fatalna była sytuacja w powiecie słupskim, gdzie w trasę nie wyruszył co trzeci autobus na liniach obsługiwanych przez PKS i prywatnych przewoźników. Inne miały poważne problemy, nie tylko na skutek mrozu, ale także z powodu zalegającego śniegu. Spóźnienia dochodziły do kilkudziesięciu minut.

  - Odśnieżone są tylko drogi krajowe - żalił się Piotr Rachwalski, prezes firmy przewozowej Nord Express. - Wszędzie są zaspy i muldy. W Słupsku największe problemy mieli pasażerowie autobusów na liniach 5, 7 i 14. Pojazdy dosłownie zamarzały w czasie jazdy.
  - Część autobusów nie wyjechała wcale z bazy - dodaje Anna Szawłowińska, rzecznik Miejskiego Zakładu Komunikacji w Słupsku.

  Spóźnienia i odwołane kursy doprowadziły do zdenerwowania pasażerów także w Gdańsku, Gdyni, Rumi i Wejherowie. Tylko gdyński Zarząd Komunikacji Miejskiej odwołał 18 kursów autobusowych, pojazdy zamarzały przed godz. 8 na liniach R, J, S, 181 i 191. - To niestety, nasz niechlubny rekord - mówi Marcin Gromadzki, rzecznik ZKM.

  Dopełnieniem kłopotów komunikacyjnych były spóźniające się pociągi. Część z nich, na trasie Warszawa-Trójmiasto, miała ok. godzinne spóźnienia. Powód - pękające na skutek mrozu tory i zamarznięte rozjazdy. Na dodatek nieregularnie kursowały kolejki SKM.
  - Około godziny 6.50 zdarzył się wypadek na trasie pomiędzy Tczewem a Gdańskiem - mówi Leopold Naskręt, naczelnik Wydziału Marketingu i Umów SKM. - Niedaleko Cieplewa wpadł pod kolejkę mężczyzna. Spowodowało to spóźnienia niemal na całej trasie SKM. Normalny ruch został przywrócony około godziny 9.30.

  Pasażerowie czekali na peronach nawet po pół godziny, choć kolejki powinny kursować rano z częstotliwością co siedem do ośmiu minut. - Spóźniłam się do pracy i bardzo zmarzłam na peronie Gdańsk Politechnika - mówi Marta Gawryczys, pracownik firmy ubezpieczeniowej w centrum Gdyni.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo