Dwumiasto Słupsk - Ustka promuje się dwoma hejnałami

  Dwumiasto Słupsk - Ustka promuje się dwoma hejnałami

  Hubert Bierndgarski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kolejny pomysł promocji Słupska i Ustki w ramach tzw. Dwumiasta. Od stycznia tego roku dokładnie w południe z wieży słupskiego ratusza odgrywane są dwa hejnały - słupski i ustecki. Podobnie jest w Ustce, tylko że tutaj pierwszy odgrywany jest hejnał kurortu.
  Pierwszy raz nowe hejnały można było usłyszeć już w sylwestrową noc. - Chcemy w ten sposób jeszcze bardziej zacieśnić naszą współpracę i pokazać, że idea dwumiasta ciągle się rozwija - mówi Mariusz Smoliński, rzecznik prasowy prezydenta Słupska.

  Dwumiasto funkcjonuje od pięciu lat. Pierwszą umowę o współpracy podpisano 13 lipca 2003 roku. W lipcu 2008 roku w ramach piątej rocznicy podpisano specjalny aneks do umowy, poszerzający działania obu miast. W pierwotnym porozumieniu zawarto deklarację współpracy w dziedzinie gospodarki, administracji, nauki, kultury i promocji.

  Współpraca obydwu miast polega na gromadzeniu i wymianie informacji o swoich projektach, planach i tematach, ze szczególnym uwzględnieniem i naciskiem położonym na rozwój turystyki, gospodarki, urbanistyki. Miasta wymieniają się również doświadczeniami w pracy samorządowej. Organizowane są wspólne imprezy o charakterze promocyjnym, kulturalnym i sportowym oraz działania mające na celu wypromowanie ziemi słupskiej. Pierwszym namacalnym efektem Dwumiasta jest projektowana właśnie ścieżka rowerowa na trasie Słupsk - Ustka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo