Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Pętla od 12 stycznia

  Pętla od 12 stycznia

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Zarządowi Komunikacji Miejskiej w Gdyni, wbrew początkowym planom, nie udało się wraz z pierwszym dniem nowego roku przedłużyć tras linii autobusowych 160, 140 i N20 do osiedla Sokółka. Na przeszkodzie stanęły problemy z odbiorem technicznym wybudowanej obok pętli.
  Procedury niespodziewanie opóźniają się, zakończyć się mogą najwcześniej w tym tygodniu. Jeśli tym razem wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy najbardziej wysuniętej w stronę Wiczlina części Chwarzna dogodniejszymi niż dotychczas połączeniami komunikacyjnymi cieszyć się będą mogli od 12 stycznia.

  - Pętla jest już gotowa, przed odbiorami technicznymi nie możemy jednak skierować na nią pojazdów - tłumaczy Marcin Gromadzki, rzecznik ZKM.
  - Nawet po zakończeniu procedur odbiorowych i tak potrzeba nam kilku dni, aby odpowiednio przygotować przedłużenie tras autobusowych. Niezbędne jest wydrukowanie i rozwieszenie na wszystkich przystankach nowych rozkładów jazdy. Musimy także przekazać Inspekcji Transportu Drogowego nowe grafiki pracy kierowców.

  Przedłużenie tras autobusowych ułatwi mieszkańcom Sokółki dojazd do swoich domów głównie w nocy. Dotychczas ci, którzy nie mogli pozwolić sobie po zmroku na podróż samochodem lub taksówką, zmuszeni byli wracać na piechotę około kilometra z pętli Chwarzno Apollina, niedaleko obwodnicy. Część trasy na dodatek wiodła przez las. Po odbiorze technicznym pętli mieszkańcy dojadą jednak do swoich domów z centrum Gdyni autobusem nocnym N20.

  - To duże ułatwienie szczególnie dla młodych mieszkańców ciągle rozbudowującego się osiedla - mówi Mirosław Giryń, mieszkaniec Sokółki. - Wielu z nich nie posiada jeszcze prawa jazdy i samochodów. Przez ciemny las w nocy boją się wracać głównie młode kobiety.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo