25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Kopią pod stadion

  Kopią pod stadion

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Uwaga gdańscy kierowcy! Przez najbliższe pół roku trzeba się nastawić na jeszcze większe utrudnienia w mieście. W tym tygodniu rozpoczyna się bowiem wywózka ciężarówkami miliona metrów sześciennych torfu z Letnicy, gdzie trwa budowa stadionu Baltic Arena.
  Torf trafi poza Gdańsk, do żwirowni Warcz, Siwiałka, Mirowo, Skowarcz i Rokitki. W przeciwną stronę ciężarówki przywiozą kruszywo i popioły, które wypełnią doły po torfie.

  Transport będzie się odbywać różnymi trasami (widać je na zamieszczonej obok mapce).
  Zarówno szefowie spółki BIEG 2012, jak i firmy Wakoz (wykonawcy prac ziemnych) zapewniają, że postarają się, by utrudnienia dla kierowców były minimalne, gdyż transport w przygniatającej większości będzie się odbywać w godzinach nocnych.
  Kierowcy ciężarówek mają być drogą radiową informowani o tym, gdzie są korki i w związku z tym którą trasę powinni wybrać.

  Szefowie Wakozu dodają, iż ich firma jest ubezpieczona, więc w razie potrzeby znajdą się środki na pokrycie kosztów remontów, wynikających z pęknięć ścian domów w sąsiedztwie budowy czy kolein, które mogą wyżłobić ciężarówki.

  Wakoz do wywózki torfu ma zaangażować, w zależności od potrzeb, od 80 do 100 ciężarówek. Masa brutto każdego samochodu nie może przekroczyć 40 ton.
  Gdyby jednak temperatura zaczęła spadać poniżej -10 stopni C, firma Wakoz może zdecydować o czasowym wstrzymaniu prac.

  Ważne daty stadionu Baltic Arena
  Roboty ziemne na Letnicy mają się, zgodnie z umową, zakończyć do 15 czerwca 2009 roku.
  Szefowie Wakozu liczą, że jeśli nie pojawią się problemy, to kontrakt będą mogli wypełnić wcześniej, jeszcze przed końcem maja.

  W połowie maja ma się natomiast rozpocząć "właściwa" budowa. Jej wykonawcę poznamy w połowie kwietnia br. W przetargu startuje siedem firm.
  Stadion ma być gotowy do końca 2010 r., a pierwszy mecz zostanie rozegrany wiosną 2011. W czasie Euro 2012 w Gdańsku odbędą się trzy spotkania fazy grupowej i jeden ćwierćfinał.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Można inną drogą!!!

  as (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Otóż o ile dobrze pamiętam to na "tyłach" Baltic Areny są tory kolejowe, którymi po renowacji, będzie można wywieść poza miasto i tam rozwozić do żwirowni. Odciążyłoby to ruch na Gdańskich ulicach...rozwiń całość

  Otóż o ile dobrze pamiętam to na "tyłach" Baltic Areny są tory kolejowe, którymi po renowacji, będzie można wywieść poza miasto i tam rozwozić do żwirowni. Odciążyłoby to ruch na Gdańskich ulicach w tym na wyremontowanej niedawno ul. Marynarki Polskiej zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo