Do stolicy dojedziemy szybciej

  Do stolicy dojedziemy szybciej

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Uwaga podróżni - w czwartek 8 stycznia znów zmienia się rozkład jazdy pociągów na linii z Trójmiasta do Warszawy. Zmiany miały wejść w życie już dziś, ale kolejarze zdecydowali się je przesunąć o kilka dni.
  Korekta rozkładu ma związek z kolejnym etapem modernizacji linii Warszawa - Gdynia. Prace trwają na Mazowszu i przesuwają się na północ - tym razem obejmą odcinek Modlin - Nasielsk. Dzięki remontowi czas jazdy z Warszawy do Gdańska podczas Euro 2012 ma wynosić niecałe trzy godziny. Zmiana rozkładu, jaka nastąpi w tym tygodniu, powinna ucieszyć trójmiejskich podróżnych. W porównaniu do tymczasowego rozkładu, który obowiązywał od 14 grudnia, czas jazdy większości pociągów się skróci. Np. pociąg Intercity Kaszub przyjeżdża do Warszawy Centralnej o godz. 10.27, a od czwartku będzie przyjeżdżać o godz. 10.

  Szybciej będą też kursować pociągi w przeciwną stronę. Intercity Norwid, ostatni wieczorny pociąg do Trójmiasta, będzie przyjeżdżać do Gdyni Gł. o godz. 0.06, a nie tak jak teraz 0.24. Dzięki temu podróżni jadący dalej w kierunku Wejherowa zdążą przesiąść się do SKM-ki odjeżdżającej z Gdyni o godz. 0.15. PKP Intercity nie poinformowały, do kiedy obowiązuje rozkład, który publikujemy obok. Biorąc pod uwagę doświadczenie z ostatnich miesięcy, można podejrzewać, że niedługo. Spółka Koleje Mazowieckie, która także prowadzi ruch pociągów między Modlinem i Nasielskiem, wprowadziła zmiany w rozkładzie od 8 stycznia do 1 lutego.

  W rozkładzie warto zwrócić uwagę na pociąg "Monciak - Krupówki". Do połowy grudnia miał on status Tanich Linii Kolejowych, ale został "zdegradowany" do rangi pociągu pospiesznego, w którym nie można zarezerwować miejsca. Zważywszy, że pociąg ten łączy Trójmiasto, Warszawę, Górny Śląsk, Kraków i górskie kurorty, regularnie dochodzi w nim do "bitwy o miejsca".
  W tej chwili ostatni pociąg z miejscówkami w kierunku Warszawy wyjeżdża z Trójmiasta o godz. 17. Z Poznania ostatni skład z miejscówkami do Warszawy wyjeżdża o godz. 19.30, a z Krakowa czy Katowic - o 20.

  Nowy rozkład pociągów do Warszawy, który obowiązuje od 8 stycznia znajdziesz w poniedziałkowym wydaniu "Polski Dziennika Bałtyckiego"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo