Gdańska komunikacja zapomniała o sylwestrze

  Gdańska komunikacja zapomniała o sylwestrze

  K. Grzenkowska, P. Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Impreza sylwestrowa w Gdańsku zgromadziła niewiele ponad tysiąc gości. W Gdyni bawiło się pięć razy więcej osób, a w Krakowie - sto razy więcej! Gdańszczan zabawiał brytyjski zespół KillerQueen, grający hity legendarnej grupy Freddiego Mercury'ego, oraz amerykańska grupa Elvis, która przypomniała piosenki króla rock'n'rolla.
  Jednak dla mieszkańców, którzy zdecydowali się uczestniczyć w imprezie, jej koniec był gorszy niż występujące "gwiazdy". Zarząd Transportu Miejskiego nie zadbał bowiem o podstawienie specjalnych autobusów, którymi mogliby wrócić do domów.

  Fora internetowe kipią od komentarzy niezadowolonych uczestników sylwestrowej zabawy.
  - Najpierw czekałem na autobus kilkadziesiąt minut, potem z wielkim trudem udało mi się wsiąść i jechałem ściśnięty bardziej niż śledź w beczce - narzeka jeden z internautów.
  Zirytowany jest też Maciej Lisicki, wiceprezydent Gdańska odpowiedzialny za komunikację miejską.

  - ZTM nie stanął na wysokości zadania i nie zamówił dostatecznej liczby autobusów - przyznaje.
  Alicja Kraska, wicedyrektor ZTM zapewnia, iż sprawa noworocznej komunikacji na pewno zostanie przeanalizowana. Przypomina jednak, że autobusy "noworoczne", które po sylwestrowej zabawie kursowały dwa lata temu, jeździły puste.

  - O godz. 0.50 sprzed dworca PKP odjeżdżają wszystkie linie nocne. We wszystkich przypadkach obsługują je pojazdy przegubowe - tłumaczy. - 8 grudnia w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego na naradzie usłyszeliśmy, że impreza noworoczna miała się zakończyć o godz. 0.30. A skończyła się 0.15.

  Tymczasem Maciej Lisicki zapowiada, że konsekwencje na pewno będą wyciągnięte.
  Podobnych kłopotów nie miały osoby witające rok 2009 na plenerowej imprezie w Gdyni.
  - Na każdej linii nocnej podstawialiśmy dwa autobusy. W rezerwie czekało sześć pojazdów - informuje Marcin Gromadzki, rzecznik ZKM Gdynia.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo