Odpowiedzą za brutalny napad i usiłowanie zabójstwa

  Odpowiedzą za brutalny napad i usiłowanie zabójstwa

  Marcin Kamiński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  O usiłowanie zabójstwa w związku z rozbojem oskarżyła Prokuratura Rejonowa w Słupsku czterech młodych mężczyzn, w tym dwóch nieletnich, którzy w lipcu 2008 r. brutalnie napadli na 70-letniego mieszkańca Stanięcina. Akt oskarżenia trafił już do sądu.
  Za usiłowanie zabójstwa dorosłym uczestnikom napadu grozi dożywocie, nieletnim - 25 lat więzienia, bo zarówno w sądzie, jak i w prokuraturze zadecydowano, że będą sądzeni jak dorośli.
  Oskarżeni zapukali do domu ofiary i pod pretekstem wskazania drogi do Redzikowa wyprowadzili 70-latka na jezdnię. Tam go pobili, skopali i skrępowali taśmą klejąca. Na koniec zabrali ofierze kluczyki do renault clio i zepchnęli ją do przydrożnego rowu.

  Nie mogli jednak uruchomić auta. Wrócili więc do skrępowanego mężczyzny, wyciągnęli go z rowu i dusząc sznurem od żelazka, wymusili informacje dotyczące odpalenia silnika. Po tym jeden z napastników zadał mu osiem ciosów nożem. Sądząc, że nie żyje, oprawcy ponownie wrzucili 70-latka do rowu, przykryli gałęziami i odjechali jego samochodem. Mężczyzna przeżył. Po odzyskaniu przytomności udało mu się oswobodzić, wezwać pogotowie i policję.

  Wszystkich sprawców napaści ujęto trzy doby po zdarzeniu. Odzyskano również niemal całe skradzione mienie. Sąd po przesłuchaniu nieletnich zdecydował, że będą oni odpowiadać za napad jak dorośli, gdyż obaj wchodzili już w konflikt z prawem, a stosowane dotychczas środki wychowawcze - nadzór kuratora i umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym - okazały się nieskuteczne. W akcie oskarżenia, oprócz usiłowania zabójstwa, całej czwórce zarzucono również dokonanie rozboju, kradzieży, posługiwanie się dokumentami napadniętego mężczyzny oraz niszczenie tych dokumentów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo