Noworoczny koncert w Filharmonii Bałtyckiej

  Noworoczny koncert w Filharmonii Bałtyckiej

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Filharmonia Bałtycka postanowiła z impetem wejść w tegoroczny karnawał. W piątkowym koncercie noworocznym zaśpiewa wybitna polska sopranistka - Grażyna Brodzińska.
  Zwykło się mówić o niej "pierwsza dama polskiej operetki" lub "primadonna polskiej sceny". Zaczynała od szkoły baletowej, a po jej ukończeniu trafiła do gdyńskiego Studia Wokalno-Aktorskiego Danuty Baduszkowej. Na scenie zadebiutowała w 1970 roku, jeszcze podczas studiów.

  W pierwszych latach swojej pracy zawodowej związała się z Teatrem Muzycznym w Gdyni. Później była solistką m.in. Operetki Warszawskiej i Teatru Muzycznego Roma w Warszawie.
  Dziś koncertuje w kraju i za granicą z czołowymi krajowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Śpiewa utwory operetkowe, operowe, musicalowe i piosenki ze światowego repertuaru. Ma na swoim koncie liczne nagrania telewizyjne i radiowe.

  Co roku występuje też na Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Jego dyrektor artystyczny, Bogusław Kaczyński powiedział o Brodzińskiej: "Prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej. Obdarzona urodą, wdziękiem, scenicznym temperamentem, śpiewa, tańczy, czaruje publiczność teatralną i filharmoniczną".

  W piątkowym koncercie sopranistce towarzyszyć będzie Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą Jerzego Koska, a jej sceniczny partner - dysponujący obiecującym barytonem Adam Szerszeń - zaśpiewa wraz z gwiazdą kilka porywających duetów. A w przerwie koncertu - toasty za nowy rok.
  MM

  Grażyna Brodzińska
  Gdańsk, 2.01.
  Polska Filharmonia Bałtycka ul. Ołowianka 1
  Godz. 19. Bilety: 60-100 zł

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo