Menu Region

Gdynia straci prawo organizacji tegorocznych mistrzostw...

Gdynia straci prawo organizacji tegorocznych mistrzostw Europy siatkarzy?!

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

pk

1Komentarz Prześlij Drukuj
Gdynia straci prawo organizacji tegorocznych mistrzostw Europy siatkarzy?! Gdynia straci prawo organizacji tegorocznych mistrzostw Europy siatkarzy?!
Niewykluczone, że Gdynia straci prawo do organizacji tegorocznych mistrzostw Europy siatkarzy! Powód? Oczywiście rozchodzi się o pieniądze do tzw. wpisowego, którego Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS) pobiera od miast-gospodarzy. W przypadku Polski (turniej częściowo odbędzie się też w Danii) chodzi o Gdańsk i Gdynię.
Jak informuje "Przegląd Sportowy", PZPS zażądał od Gdyni wpisowego w wysokości dwóch milionów złotych. Na takie warunki jednak gospodarz nie był w stanie się zgodzić, bo tegoroczny budżet Gdyni jest mniejszy aż o 30 procent. A to z kolei przekłada się na zdecydowanie mniejsze środki na sport w mieście.

- Liczę, że uda się dojść do porozumienia i turniej odbędzie się w Gdyni - powiedział Mirosław Przedpełski, prezes PZPS.


Ale czasu na dojście do porozumienia nie ma zbyt wiele, gdyż do inauguracji mistrzostw pozostało już zaledwie 236 dni. Gdynia miała gościć grupę D, do której trafili Rosjanie, Niemcy, Bułgarzy oraz Czesi. Aktualnie rozważana jest druga propozycja, niższa. Czy ta będzie dopasowana do możliwości finansowych Gdyni? Przekonamy się niebawem. Jeśli nie udałoby się dojść do porozumienia, alternatywą jest Bydgoszcz.

- Turniej można rozegrać w wielu miejscach w Polsce. Na razie nie ma jednak takiego tematu, a ja wierzę, że zawody zostaną w Gdańsku i Gdyni - przyznał Przedpełski.

źródło: Przegląd Sportowy
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Widzieliśmy nagonkę na Gdynię za kotare

+8 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

amator (gość)  •

tu też chodzi o 2 mln. Tylko kotara zwiększył spektrum wykorzystania hali, natomiast nie wiem czy miasto ma "ambicje siatkarskie"? Bo promocja Gdyni to i tak nie przełoży się na kasę, ponieważ nie mamy w tym miejscu odpowiednich hoteli i zaplecza.

odpowiedzi (0)

skomentuj