Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Codziennik kulturalny - środa, 31 grudnia 2008 r.- 1...

  Codziennik kulturalny - środa, 31 grudnia 2008 r.- 1 stycznia 2009 r.

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nie masz jeszcze planów na sylwestra i pierwszy dzień nowego roku? Koniecznie zajrzyj do codziennego repertuaru "Polski Dziennika Bałtyckiego". Tam polecamy najciekawsze w danym dniu koncerty, imprezy, projekcje filmowe, spektakle czy wystawy.

  Nowy Rok w filharmonii


  czwartek 18.00
  Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka, Ołowianka 1
  Bilety: 35-75 zł


  W pierwszy dzień nowego roku gdańska filharmonia zaprasza na wieczór z zespołem Kassak Brass Ensamble oraz jego gościem specjalnym. W pierwszej części usłyszymy przeboje muzyki klasycznej, m.in. Preludium e-moll Chopina, Marsz weselny Mendelssohna i Preludium z "Te Deum" Charpentiera. Druga część poświęcona zostanie muzyce rozrywkowej XX wieku. Zabrzmią: "Z kopyta kulig rwie" Skaldów, "My Way" Franka Sinatry, "We Are The Champions" Queen czy "What a Wonderful World" Louisa Armstronga.
  Gościem specjalnym zespołu będzie Maciej Miecznikowski, charyzmatyczny showman obdarzony wyjątkowym głosem. Artysta ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku jako śpiewak operowy. Najlepiej jest jednak znany z roli wokalisty zespołu Leszcze, z którym nagrał takie przeboje jak "Ta dziewczyna" czy "Tak się bawi nasza klasa".

  Spektakle przed północą


  Środa 18.00
  Gdańsk, scena Malarnia, Teatralna 2
  Środa 18.00
  Gdańsk, teatr Wybrzeże, św. Ducha 2
  Środa 21.00
  Sopot, Scena Kameralna, Boh. Monte Cassino 55/57
  Bilety: 20 i 30 zł


  Kto od sylwestrowej zabawy woli sztukę wyższą i spokój, może przed północą obejrzeć jeden z trzech spektakli teatru Wybrzeże. Na scenie Malarnia wystawiane będzie "Poskromienie złośnicy" w
  reżyserii Szymona Kaczmarka. To opowieść o męskich sposobach oswajania kobiet, a przy okazji o ludzkiej hipokryzji, zalotach, targach, miłości i pieniądzach. Komedia ironiczna, gorzka, ale też pełna zrozumienia dla ludzkich słabości. Na dużej scenie zobaczymy najnowszą premierę teatru Wybrzeże "Wiele hałasu o nic", jedną z najrzadziej granych komedii Williama Szekspira. Natomiast w Sopocie zaprezentowana zostanie przedstawienie sztuka "Loretta" kanadyjskiego autora George'a F. Walkera, który na tle groteskowej historii młodej dziewczyny prowadzi rozważania o moralnym relatywizmie oraz ucieczce od odpowiedzialności.

  Noc z Sonique


  Środa 20.00
  Sopot, Viva Club, Mamuszki 2
  Bilety: 50-250 zł


  Gwiazdą tegorocznej imprezy sylwestrowej w klubie Viva będzie brytyjska piosenkarka i DJ-ka Sonique. Artystka zadebiutowała pod koniec lat 90. ubiegłego wieku singlem "It Feels So Good", który przez długie tygodnie zajmował czołowe miejsca na listach przebojów.

  Dwa warianty filmowe


  Środa 21.00
  Gdańsk, Kinoplex, Kołobrzeska 41c
  Bilety: 60 zł


  Każdy kto zdecyduje się spędzić sylwestrową noc w Kinopleksie, będzie miał do wyboru dwa zestawy filmów - "Zmierzch" (g. 21.15) i "Madagaskar 2" (g. 0.30) lub "Ile waży koń trojański" (g. 21.30) i "Jestem na tak" (g. 0.30). W przerwie między seansami organizatorzy zapraszają na toast z lampką szampana i poczęstunek.

  Koncert w teatrze


  Środa 18.00, 21.30
  Gdynia, Teatr Muzyczny, pl. Grunwadzki 1
  Bilety: 160-220 zł


  W sylwestrowy wieczór w Teatrze Muzycznym dwukrotnie usłyszymy niezwykle przebojowy koncert. W jego pierwszej części znajdą się utwory z musicali "Piękna i Bestia", "Skrzypek na dachu", "Moulin Rouge" i piosenki zespołu Queen. Część druga w całości będzie poświęcona grupie ABBA i jej najbardziej znanym przebojom. Zabrzmią m.in. "Mamma mia", "Dancing queen" i "Super trouper".

  Bal przebierańców


  Środa 21.00
  Gdańsk, klub Żak, Grunwaldzka 195/197
  Bilety: 200 zł


  Ekstrawaganckie stroje, rytmy funku i czarnego disco oraz kuchnie całego świata - tak zapowiada się sylwester w klubie Żak. Do tańca zagrają DJ Jealo, duet Funk Joint Unlimited, DJ Funkoff oraz warszawski zespół Mama Selita. Odbędzie się także konkurs na najlepsze przebranie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo