Ogień zabrał im wszystko

  Ogień zabrał im wszystko

  Anna Sztym

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  0gień strawił dwa mieszkania, konstrukcję dachu oraz stropy
  1/4
  przejdź do galerii

  0gień strawił dwa mieszkania, konstrukcję dachu oraz stropy ©Piotr Szymański

  Ogień wybuchł ok. godziny pierwszej w nocy i strawił doszczętnie dwa mieszkania, konstrukcję dachu oraz stropy, które grożą teraz zawaleniem. Resztę zniszczyła woda. Inspektorzy nadzoru budowlanego wyłączyli budynek z użytkowania, a to oznacza, że 10 rodzin spędzi kilka następnych miesięcy w mieszkaniach zastępczych.

  To drugi w ciągu doby pożar w tym budynku. Do pierwszego, niewielkiego, doszło w poniedziałek po południu. W jednym z mieszkań, które spłonęły, 14-latek z kolegą produkował "domowym sposobem" petardy na nadchodzącą noc sylwestrową.

  - Podczas tej niebezpiecznej zabawy prawdopodobnie odprysk saletry spowodował niewielki pożar i zadymienie w mieszkaniu - wyjaśnia mł. bryg. Jacek Serocki. - Zanim przyjechała straż, pożar został ugaszony. Sprawdziliśmy jednak wszystkie pomieszczenia i pouczyliśmy, iż w razie potrzeby natychmiast mają nas wezwać. Nie wiązałbym jednak tego wydarzenia z nocnym pożarem. Przyczynę powstania ognia wyjaśni ekspertyza policyjnych techników.

  Mieszkańców bloku przesłuchała już policja.
  - Sami jesteśmy ciekawi, jaka była przyczyna wybuchu ognia - zastanawia się Zofia Gorczyca, mieszkanka bloku. - Dziwnym zbiegiem okoliczności dwa pożary w jednym domu w tak krótkim odstępie czasu?!

  Sylwester Marchlewski, komendant powiatowy policji w Sztumie, apeluje o spokój i wyciszenie emocji.

  - O przyczynach pożaru będziemy mogli mówić dopiero wtedy, gdy otrzymamy raport z laboratorium kryminalistyki w Gdańsku - wyjaśnia komendant. - Z pogorzeliska pobrany został materiał do badań. Zabezpieczono wszystkie ślady, mogące przybliżyć przyczynę pożaru.
  1 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo