Milion na agencję energetyki

  Milion na agencję energetyki

  Rafał Cybulski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Starostwo Powiatowe w Kwi-dzynie dostanie 250 tys. euro na utworzenie lokalnej agencji energetycznej. W całym kraju powstanie tylko siedem takich jednostek. Zostaną sfinansowane z funduszy unijnego programu "Inteligentna Energia dla Europy".
  - Zapraszają nas do negocjacji warunków umowy i jej podpisania. Otrzymamy 1 milion złotych na funkcjonowanie agencji, w tym na zatrudnienie pracowników - poinformował starosta Jerzy Godzik.

  Agencja ma się skupić na promocji rozwiązań energooszczędnych oraz tworzeniu sieci współpracy pomiędzy podmiotami a organizacjami zajmującymi się sprawami energii na poziomie lokalnym, regionalnym i międzynarodowym. Będzie też świadczyła usługi doradcze, konsultingowe oraz prowadziła szkolenia dla wszystkich zainteresowanych. Działaniem obejmie powiaty kwidzyński, sztumski, malborski i iławski.

  Starostwo miało złożyć wniosek o dofinansowanie projektu już we wrześniu 2007 roku, ale cała dokumentacja spłonęła w pożarze. Na szczęście w pół roku ją odtworzono.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo