Mniej pieniędzy na drogi, więcej na zabytki

  Mniej pieniędzy na drogi, więcej na zabytki

  Jacek Klein

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Bez zbędnych emocji i burzliwych obrad Sejmik Województwa Pomorskiego uchwalił przyszłoroczny plan wydatków i dochodów województwa. Niestety, trzeba było dokonać korekt w projekcie, które uwzględniają przewidywane skutki kryzysu.
  Materiały podobne
  Kryzys finansowy i coraz ostrzejszy kryzys gospodarczy odbiły się na możliwościach finansowych Pomorza. Choć wydatki i dochody będą znacznie wyższe niż w mijającym roku, to musiały zostać nieco ograniczone. Założone w budżecie dochody będą niższe z powodu prognozowanego w przyszłym roku niższego wzrostu gospodarczego. W stosunku do pierwotnych założeń do kasy wpłynie o 12 mln zł mniej, głównie z powodu spodziewanych niższych wpływów z podatku CIT, czyli od firm.


  - Aby utrzymać deficyt w ryzach, ograniczone musiały zostać zaplanowane wydatki - powiedział Jan Kozłowski, pomorski marszałek. Będą one niższe o 18 mln zł i wyniosą 1,02 mld zł. I tak, wydatki na drogi zostały ścięte o 5 mln zł, o 2 mln - do 7 mln zł - zostały zmniejszone wydatki na budowę Teatru Kameralnego w dawnym sopockim kinie Bałtyk, o 3 mln mniej zostanie przeznaczone na budowę "orlików", o 3 mln zł niższą kwotę zaplanowano na odszkodowania za grunty pod drogi.

  - Z 3 do 1,5 mln zł ograniczone zostały środki na przygotowania do budowy kładki na Ołowiankę - dodał Kozłowski. - Ta inwestycja może zostać odłożona w czasie. Czekamy, aż wpłynie spektakularny projekt architektoniczny.
  Nie wszędzie jednak pieniędzy będzie mniej. Część środków wycofanych z powyższych inwestycji pójdzie na inne cele. Z 1 do 3 mln zł zwiększone zostaną wydatki na ochronę i renowację obiektów zabytkowych. Do ponad 180 mln zł wzrosną wydatki na ochronę zdrowia. Ma to pozwolić m.in. na dokończenie, jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego, ciągnącej się od wielu lat budowy szpitala w Słupsku.
  1 3 4 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo