Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn 2:0 [ZDJĘCIA]

RR
Lechiści pokonali w środę w sparingu I-ligowy Stomil Olsztyn
Lechiści pokonali w środę w sparingu I-ligowy Stomil Olsztyn P. Niemkiewicz
Piłkarze biało-zielonych rozpoczęli serię meczów kontrolnych podczas zgrupowania w Cetniewie. Ich pierwszym sparingpartnerem była drużyna I-ligowego Stomilu Olsztyn. Po dwóch trafieniach Adama Dudy Lechia wygrała 2:0.

Dwie jedenastki oddelegował na środowy sparing ze Stomilem Olsztyn trener Bogusław Kaczmarek. Co ciekawe na pierwsze 45 minut wybiegli najmocniejsi w obecnym składzie Lechii. Mimo to w Cetniewie w pierwszej połowie bramki nie padły. Lechiści zdołali znaleźć sposób na olsztyńskiego bramkarza, ale dopiero po zmianie stron. Wówczas na placu gry byli zmiennicy zawodników, jacy zaczęli sparing.

Skutecznością w końcówce meczu kontrolnego popisał się Adam Duda. Napastnik Lechii najpierw popisał się w 71 minucie przy stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotra Wiśniewskiego futbolówkę skierował do bramki Stomilu głową. 10 minut później Lechia prowadziła już 2:0. Tym razem wykazał się sprytem, przejął bezpańską piłkę i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi.

Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn 2:0 (0:0)
Bramki:
1:0 - Adam Duda (71), 2:0 - Adam Duda (81)

Lechia (I połowa): Buchalik - Deleu, Janicki, Bieniuk, Brożek - Buzała, Pietrowski, Andreu, Pietre, Rahoui - Rasiak

Lechia (II połowa): Sobczak - Oualembo, Bąk, Dawidowicz, Czerwiński - Wiśniewski, Surma, Zyska, Ricardinho, Łazaj - Duda

Stomil (I połowa): Leszczyński - Bucholc, Baranowski, Remisz, Hampel - Suchocki, Glanowski, Jegliński, Piceluk - Kaźmierowski

Stomil (II połowa): Leszczyński - Dziemidowicz, Niewulis, Szymonowicz, Łukasik - Strzelec, Łysiak, Głowacki, Kun, Różowicz - Żwir