Ten sam bilet w Gdańsku i Gdyni

  Ten sam bilet w Gdańsku i Gdyni

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Już za kilka miesięcy mieszkańcy Gdańska, Sopotu i Gdyni, ale także Pruszcza, Rumi, Wejherowa i jeszcze kilku innych miejscowości mają podróżować komunikacją miejską, kasując takie same bilety.
  Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że integracja taryfowa miałaby nastąpić 1 stycznia 2010 r. Ale niewykluczone, że będzie miała miejsce szybciej. - Chcemy przyspieszyć wejście jednolitej taryfy - mówi Maciej Lisicki, wiceprezydent Gdańska.
  - Jej szybsze wprowadzenie jest realne - potwierdza Marcin Gromadzki, rzecznik Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

  Nowa taryfa zakłada wprowadzenie w aglomeracji identycznych biletów - jednorazowych po 2,50 zł na linie zwykłe i 3,50 na pośpieszne oraz czasowych 15-minutowych (2 zł zwykłe/2,50 pośpieszne) i godzinnych (3 i 4 zł).


  Stanieć mają bilety 24-godzinne i 72-godzinne. Te pierwsze będą kosztować 10 zł na autobusy, tramwaje i trolejbusy oraz 16 zł na autobusy, trolejbusy, tramwaje i SKM. W tej chwili za takie bilety trzeba zapłacić 18 i 12 zł. Bilety 72-godzinne stanieją z 24 na 20 (bez SKM-ek) i z 36 na 32 zł (z SKM-kami).

  Rewolucja dotknie też bilety miesięczne. I tak np. kto będzie chciał podróżować komunikacją miejską tylko po Gdańsku lub Gdyni, zapłaci 74 zł (jeśli interesują go tylko linie zwykłe) lub 88 zł (jeśli zależy mu także na pośpiesznych i nocnych). Takie same bilety, ale obowiązujące na terenie np. Sopotu, Rumi, Pruszcza czy Kosakowa, to wydatek rzędu 56 zł na linie zwykłe bądź 60 zł na wszystkie.

  W kioskach pojawią się również bilety np. na Gdańsk i Żukowo (92 zł) czy Gdańsk, Pruszcz i Kolbudy (80 zł). Za 92 zł będzie można też kupić bilet na Gdańsk i Sopot bądź Gdynię i Sopot. Zostanie jednak w sprzedaży bilet "globalny" - ważny we wszystkich środkach transportu. Będzie kosztować 180 zł (dziś 200 zł), a bez SKM-ek 100 zł (obecnie 120 zł).
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo