27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Jesteś samotny, przyjdź na wigilię

  Jesteś samotny, przyjdź na wigilię

  Karolina Kulaszewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Przed świętami Bożego Narodzenia częściej niż zwykle myślimy o osobach chorych, opuszczonych i ubogich. To właśnie z myślą o nich w przeddzień tych radosnych i rodzinnych świąt w Gdańsku, Gdyni i Sopocie odbędą się wigilie dla potrzebujących i samotnych...
  Wielu z nich nie ma możliwości znalezienia informacji o spotkaniach. Jeśli więc znamy takie osoby, przechodzimy każdego dnia obok nich obojętnie albo mijając, odwracamy głowę, to tym razem przekażmy im informacje o wigiliach.

  W Gdańsku uroczystą kolację dla potrzebujących tradycyjnie już przygotowuje dominikańskie duszpasterstwo akademickie "Górka". Wigilia rozpocznie się o godz. 19 w kościele św. Jana przy ul. Świętojańskiej.

  Świąteczne spotkanie wigilijne gdynian jak co roku organizują również ojcowie franciszkanie, których w tej inicjatywie wspiera prezydent Wojciech Szczurek.

  - Uroczysty nastrój, tradycyjne potrawy, łamanie się opłatkiem, kolędy, prezenty dla dzieci - i tak bardzo związana z Bożym Narodzeniem - nadzieja... takie są od lat nasze wspólne wigilie... - zachęca do udziału w spotkaniu Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Wigilijna wieczerza w kościele dolnym parafii oo. franciszkanów przy ul. Ujejskiego 40 rozpoczyna się dziś o godz. 15. Co roku uczestniczy w niej blisko tysiąc osób.

  Tegoroczna wigilia mieszkańców Sopotu będzie uwieńczeniem trwającego już od piątku Sopockiego Betlejem. Wszyscy potrzebujący mieszkańcy miasta będą mieli okazję zasiąść przy wspólnym stole i przełamać się opłatkiem podczas spotkania, które rozpocznie się o godz. 12 na wewnętrznym dziedzińcu Caritasu przy ul. Sikorskiego w Sopocie.

  Od kilkunastu lat nieodłącznym elementem obchodów świąt Bożego Narodzenia w Trójmieście jest również Gdańskie Betlejem.

  Co roku 26 grudnia na matemblewskiej polanie przy Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku odbywają się niezwykłe jasełka. Inscenizacja Bożego Narodzenia zawsze przygotowywana jest według innego scenariusza. Tym razem spektakl zatytułowany został "Otoczmy troską życie". Poza tradycyjnymi postaciami, u boku Maryi i Józefa będziemy mieli okazję zobaczyć współczesnych bohaterów zmagających się ze swoimi problemami. Kolędy będą przeplatane występami zespołu hiphopowego, zaś choreografia i popisy aktorskie z pokazem multimedialnym.

  - Finał spektaklu będzie miał charakter widowiska "światło i dźwięk", dlatego przygotowano specjalną iluminację - opowiada ks. Zbigniew Drzał, współorganizator widowiska.

  Jasełka odbędą się 26 grudnia o godz. 16 w Gdańsku Matemblewie. Dojazd autobusem 116 spod dworca PKP we Wrzeszczu oraz 131 z Gdańska Głównego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo