Leworęczny MMTS

Łukasz Barosiak
Kwidzynianie wygrali z sąsiadem w tabeli
Kwidzynianie wygrali z sąsiadem w tabeli Rafał Cybulski
W ostatnim meczu tego roku piłkarze ręczni MMTS Kwidzyn wygrali z Chrobrym Głogów 33:25 (12:14), a w drugiej połowie zagrali koncertowo. To było ich najlepsze 30 minut w sezonie.

Kwidzynianie dobrze zdawali sobie sprawę z wagi spotkania. Porażka z sąsiadem z tabeli mogła ich pozbawić szans na walkę o miejsce wyższe niż siódme, a to oznaczałoby konieczność rywalizacji w I rundzie play-off z Vive Kielce lub Wisłą Płock. A tego chcieli uniknąć.

Niestety, pierwsza połowa nie była dla gospodarzy udana. Wprawdzie przez ponad kwadrans obie drużyny grały wedle zasady "bramka za bramkę", ale potem kwidzynianom przytrafił się mały zastój. Od stanu 8:9 MMTS nie zdobył bramki, a sam stracił trzy i w 24. minucie przegrywał 8:12. Na szczęście w końcówce tej części gry zniwelował straty o połowę.

Po przerwie kibice zobaczyli zupełnie odmieniony zespół MMTS. Dzięki agresywnej obronie gospodarze nie tracili bramek, a w ataku skutecznie kończyli niemal każdą akcję. Już po pięciu minutach prowadzili 16:14, a potem powiększali przewagę.

Pomiędzy 44. a 52. minutą gry kwidzynianie zdobyli aż 7 bramek i w pewnym momencie prowadzili nawet różnicą dziesięciu bramek - 29:19. Dopiero gdy losy meczu były rozstrzygnięte, pozwolili sobie na chwilę rozluźnienia i Chrobry zmniejszył straty do ośmiu goli.

Co ciekawe, aż 19 bramek dla MMTS zdobyli trzej zawodnicy leworęczni, najwięcej, bo po 9 - Robert Orzechowski i Dzmitry Marhun.

- W poprzednich meczach Dima popełniał dużo błędów i na prawym rozegraniu więcej grał Robert. Teraz Dima spisywał się dobrze i mogłem wypróbować wariant z Robertem na prawym skrzydle, który w pełni się sprawdził - ocenił trener MMTS Zbigniew Markuszewski.

Spory udział w zwycięstwie miał też syn trenera, Marcin, który zdobył 7 bramek. To jego najlepsze osiągnięcie w tym sezonie.

MMTS Kwidzyn - AMD Chrobry Głogów 33:25 (12:14)
MMTS: Suchowicz, Gawlik - Orzechowski 9, Marhun 9, Markuszewski 7, Rombel 3, Adamuszek 2, Witaszak 1, Seroka 1, Czertowicz 1, Kawczyński, Mroczkowski, Peret.