Słupia wygrała w Chorzowie

Do bardzo ważnego meczu w ekstraklasie piłkarek ręcznych doszło w Chorzowie. Dziesiąty w tabeli Ruch podejmował jedenastą Słupię. Dzielne słupszczanki wygrały na Śląsku 22:20 i zespoły zamieniły się pozycjami w tabeli.

Przed tym meczem Ruch i Słupia miały na swoim koncie po cztery punkty. Gospodynie miały jednak nadzieję na zwycięstwo we własnej hali nad zespołem ze Słupska i odskoczenie od rywalek.

Tymczasem podopieczne Adama Fedorowicza, które także zdawały sobie sprawę z wagi tego spotkania, w pierwszej połowie zagrały na Śląsku bardzo dobrze. Słupia bardzo mądrze się broniła i sama czekała na okazje do zdobywania bramek. W efekcie już po pierwszej połowie przyjezdne wygrywały 12:7. Strata zaledwie siedmiu goli świadczy o bardzo dobrej grze w defensywie.

W drugiej połowie Ruch rzucił się do odrabiania strat. Gospodynie uzyskały przewagę i zbliżały się do rywalek. Słupia utrzymała przewagę dzięki niezawodnej snajperce Anicie Unijat, która zdobyła dziewięć bramek.

Ruch Chorzów - Słupia Słupsk 20:22 (7:12)
Najwięcej bramek dla Ruchu: Natalia Szyszkiewicz 7, Natalia Lanuszny 6.
Najwięcej bramek dla Słupi: Anita Unijat 9, Paulina Muchocka 6.