Elbląska niespodzianka

O miłą niespodziankę na zakończenie roku postarały się piłkarki ręczne Startu. Elblążanki wygrały z wyżej notowanym Zagłębiem Lubin 28:24. Start jest na szóstym miejscu w tabeli i do piątego Łączpolu Gdynia traci tylko jeden punkt, a do czwartego Zagłębia trzy punkty.

Pierwsza połowa spotkania nie wskazywała na to, że w Elblągu może dojść do niespodzianki. Zagłębie przejęło inicjatywę i wypracowało sobie kilka bramek przewagi. Gospodynie miały problem z zatrzymaniem ataków rywalek i po pierwszej połowie wyraźnie przegrywały ze szczypiornistkami z Lubina 11:16.

W drugiej połowie nieoczekiwanie losy spotkania przybrały zupełnie inny obrót. Ambitnie grające elblążanki nie zamierzały łatwo się poddawać. Chociaż miały silnego rywala i traciły pięć bramek to zaczęły walczyć z pełną determinacją. I to szybko przyniosło efekt. Fantastycznie Start w drugiej połowie zagrał w obronie tracąc zaledwie osiem bramek.

Zawodniczki gospodyń zagrały też znacznie lepiej i przede wszystkim skuteczniej w ataku i w drugiej części aż siedemnaście razy umieściły piłkę w bramce rywalek.Zagłębie próbowało się przeciwstawić, ale nie miało argumentów na rozpędzony zespół elbląski. I właśnie dzięki znakomitej drugiej połowie Start odniósł zaskakujące, ale zasłużone zwycięstwo nad Zagłębiem.

Start Elbląg - Zagłębie Lubin 28:24 (11:16)
Najwięcej bramek dla Startu: Anna Lisowska 8, Katarzyna Tutaj 6, Magdalena Dolegało 5.
Najwięcej bramek dla Zagłębia: Jelena Kordić 8, Joanna Obrusiewicz 5, Klaudia Pielesz 4.