Menu Region

23 lutego walka Gołoty z Saletą: Znamy więcej szczegółów na...

23 lutego walka Gołoty z Saletą: Znamy więcej szczegółów na temat gali w gdańskiej Ergo Arenie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

PAP

PAP

4Komentarze Prześlij Drukuj
23 lutego walka Gołoty z Saletą: Znamy więcej szczegółów na temat gali w gdańskiej Ergo Arenie 23 lutego walka Gołoty z Saletą: Znamy więcej szczegółów na temat gali w gdańskiej Ergo Arenie

Przemysław Saleta (© Fot. Dariusz Gdesz/Polskapresse)

Niewiele zabrakło, aby w sobotę na warszawskim lotnisku spotkali się Andrzej Gołota i Przemysław Saleta. Ich pojedynek w kategorii ciężkiej, będący pożegnaniem obydwu z ringiem, odbędzie się 23 lutego w hali Ergo Arena w Gdańsku.
"Wróciłem dziś z dziećmi z wakacji w Egipcie. Już będąc na stołecznym lotnisku dowiedziałem się, ża za pół godziny wyląduje Gołota. Ale nie czekałem na Andrzeja, bo przecież nie byłem sam i spieszyliśmy się do domu. Kiedy ostatni raz widziałem się z Gołotą? W 2005 roku, gdy było blisko naszej konfrontacji. Kontrakt na walkę zaplanowaną na 23 lutego już podpisałem" - powiedział Saleta.

Dla obydwu blisko 45-letnich pięściarzy (urodzili się w 1968 roku; Gołota 5 stycznia, Saleta 7 marca) potyczka w Ergo Arenie będzie zapewne definitywnym pożegnaniem z ringiem. Wcześniej dwukrotnie, w 2000 i 2005 roku, było blisko walki Salety z Gołotą (drugi z wymienionych aż cztery razy był pretendentem do tytułów najważniejszych organizacji na świecie).
Za każdym razem wycofywał się Gołota, najpierw, bo dostał ofertę boksowania z Mike'm Tysonem, a pięć lat później doznał kontuzji w ostatniej chwili, więc Saleta wszedł do ringu z Oliverem McCallem.

"Ważę 115 kg, ale po kilkutygodniowych przygotowaniach zrzucę siedem kilogramów" - dodał Saleta, były zawodowy mistrz Europy, który spotka się z Gołotą już 7 stycznia na konferencji prasowej w jednym z warszawskich hoteli.

Andrzej Gołota ma boksować w trójmieście na polskiej licencji. "Warunkiem jej otrzymania jest wykonanie badań lekarskich. Wiem, że część z nich ma i przywiózł je ze Stanów Zjednoczonych. Zostaną one zweryfikowane przez naszego lekarza. Oczywiście Gołota będzie musiał zrobić obowiązkowe badanie głowy rezonansem magnetycznym. Wniosek o wydanie licencji kosztuje 300 złotych" - poinformował przewodniczący wydziału bokserskiego PZB Krzysztof Kraśnicki.

Z informacji wynika, że istnieje możliwość, iż w narożniku Gołoty staną Andrzej Gmitruk i Piotr Wilczewski. Decyzja w tej sprawie może zapaść już w niedzielę.

W zawodowej karierze Gołota wygrał 41 walk, osiem przegrał, a jedną zremisował. Saleta ma rekord 43-7. Ostatni raz boksowali odpowiednio w 2009 i 2006 roku. Gołota przegrał przed trzema laty w Łodzi z rozpoczynającym przygodę z wagą ciężką Tomaszem Adamkiem, którego trenował wówczas... Gmitruk.

Podczas lutowej gali dojdzie do kilku innych potyczek z udziałem polskich bokserów. "Rękawice mają skrzyżować m.in. Artur Szpilka z Krzysztofem Zimnochem, Krzysztof Cieślak z Kamilem Łaszczykiem i Łukasz Rusiewicz z Izuagbe Ugonohem" - poinformowała osoba zaangażowana w organizację.
4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Aby komentować ten artykuł, musisz być zalogowany.

Zaloguj lub zarejestruj się

lol

+38 / -48

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lol (gość)  •

zaraz wlka gołoty ostatnie jeszcze możesz zobaczyć: pobierz program z odtwarzaczem http://www.firecash.org/download/jAhus

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zobaczymy ilu jest frajerów.

+77 / -62

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

TytusA (gość)  •

I kupi ten kicz.

odpowiedzi (0)

skomentuj

.. ja czekam na walke tusk- kaczynski

+57 / -73

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

precz z PO&PiS (gość)  •

.. bedzie to pierwsza walka, jak obejrze!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ludzie, opamiętajcie się.

+63 / -65

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Katon (gość)  •

To ma być walka? Kogo? Bawidamka-emeryta z bezrobotnym emerytem? Toż lepszy byłby pojedynek arcybiskupa Głódzia z Robertem Biedroniem. Przynajmniej jakieś emocje by były.

odpowiedzi (0)

skomentuj