27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Rodzina Erlichów świętuje w domu

  Rodzina Erlichów świętuje w domu

  Roman Kościelniak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Czternastoosobowa rodzina Erlichów ze Smolna nie kryje radości, że spędza Wigilię we własnym, prawdziwym domu. Przez wiele lat mieszkali w opłakanych warunkach, ale otrzymali pomoc od ludzi o wielkim sercu.
  Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem wielodzietną rodzinę odwiedził Władysław Ornowski, szef Fundacji "Pan Władek", która wspiera potrzebujących na Pomorzu. Gość nie przyjechał z pustymi rękami, przywiózł gotowe już potrawy na wigilijny stół oraz zapasy żywności. Wyładowywanie ich z samochodu dostawczego trwało dobrych kilkanaście minut.

  Po chwili w kuchni stał spory stos kartonów wypełnionych wędlinami, nabiałem i innymi produktami, przydatnymi w każdej kuchni. - To dla nas olbrzymie szczęście móc świętować w tak wspaniałym domu - mówi wzruszony Zygmunt Erlich. - Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy od lat nam pomagają.

  Najczęstszym gościem jest właśnie "Pan Władek". Zjawia się tu nie tylko przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą, lecz także odwiedza Erlichów również bez specjalnych okazji. Dzieci traktują go niemal jak członka rodziny. Zawsze witają go bardzo serdecznie. Władysław Ornowski za każdym razem wypytuje o wyniki w szkole oraz o losy tych, którzy osiągnęli już dorosłość.

  - Gdy przyjeżdżam tu, to widzę sens swojej pracy - przyznaje Władysław Ornowski. - Często odwiedzam ich bez zapowiedzi. Widzę, że w domu jest czysto i schludnie. Śmiało można powiedzieć, że ta rodzina w pełni skorzystała z wyciągniętej do nich ręki. Takim ludziom zawsze warto pomagać.
  1 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo