Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Gdańska Gala Sportu: Natalia Partyka najlepszym sportowcem 2012 roku!

pk
Tomasz Bołt
Natalia Partyka zajęła pierwsze miejsce w Złotej Dziesiątce, co oznacza, że została najlepszym sportowcem Gdańska w 2012 roku. 23-letnia tenisistka stołowa zdobyła złoty medal igrzysk paraolimpijskich w Londynie i startowała też w igrzyskach dla pełnosprawnych sportowców.

Na nagrody dla gdańskich sportowców przeznaczono łącznie 150 tysięcy złotych. Uroczyste podsumowanie roku nastąpiło w restauracji Atom Club, która mieści się na PGE Arenie.

Pierwsze miejsce w zestawieniu Złotej Dziesiątki zajęła Natalia Partyka. 23-letnia pingpongistka z Szansy Start Gdańsk zdobyła złoty medal w turnieju indywidualnym na igrzyskach paraolimpijskich w Londynie. Natomiast w konkursie drużynowym wywalczyła brąz. Nieco wcześniej Partyka wystartowała w igrzyskach dla pełnosprawnych sportowców (z ramienia SKTS Sochaczew), w którym zanotowała III rundę w singlu i 1/8 finału w drużynie.

Partyka przerwała świetną passę Piotra Myszki, który triumfował w dwóch poprzednich edycjach na najlepszego sportowca Gdańska. Tym razem windsurfingowiec AZS AWFiS Gdańsk znalazł się na najniższym stopniu podium. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Mateusza Kusznierewicza, który startował na igrzyskach olimpijskich w Londynie, lecz mimo ogromnych aspiracji, nie zdołał wrócić z medalem. Wcześniej zawodnik GKŻ Gdańsk został mistrzem Europy w klasie Star z Dominikiem Życkim.

Trenerem roku wybrano... Bogusława Kaczmarka. Doświadczony szkoleniowiec dopiero od niedawna trenuje gdańską Lechię, ale pod jego wodzą biało-zieloni znajdują się w czołówce tabeli.

Tytuł najlepszej drużyny roku powędrował w ręce Lechii Gdańsk Rugby, bezkonkurencyjnej w trzech odmianach tej dyscypliny sportu - plażowej, w siódemkach oraz w "15".

Trener roku: Bogusław Kaczmarek

Sportowe wydarzenie roku: Mistrzostwa Europy 2012

Drużyna roku: Lechia Gdańsk Rugby

Osobowość sportowa: Witold Jagła (Gedania Gdańsk, siatkówka)

Sponsor roku: Grupa Lotos