Menu Region

Sprawa rodziny zastępczej z Kręgu u ministra sprawiedliwości

Sprawa rodziny zastępczej z Kręgu u ministra sprawiedliwości

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Dorota Abramowicz, Maciej Jędrzyński

7Komentarzy Prześlij Drukuj
Tatiana Neumann, dyrektor PCPR w Starogardzie Gd. zwróciła się do ministra sprawiedliwości o objęcie specjalnym nadzorem postępowania w sprawie rodziny zastępczej z Kręgu. Dyrektor zbulwersował list, wysłany do PCPR, sądu i prokuratury przez sędziego Sądu Okręgowego, byłego szefa Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Starogardzie. Sędzia Kornel Rozwadowski wystawia w nim prywatnie dobrą opinię państwu Stolcom, którym 20 listopada b.r. sąd odebrał piątkę przybranych dzieci. - Mamy do czynienia z niedopuszczalnym naciskiem na prokuratorów - twierdzi dyrektor Neumann.

Nie krzywdziliśmy dzieci - twierdzi Barbara Stolc

(© Maciej Jędrzyński)

- Prokurator, badając sprawę, musi podjąć decyzję na podstawie wielu informacji - mówi Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Nie można mówić o żadnych naciskach.

Przez osiem lat rodzina zastępcza z Kręgu cieszyła się bardzo dobrą opinią. Pierwsze skargi na warunki panujące w domu i zachowanie przybranych rodziców pojawiły się dopiero jesienią b.r., po przyjęciu dwóch nastoletnich dziewczynek. Zdaniem mieszkańców wsi, młodsze dzieci zostały zmanipulowane przez nastolatki.

Na wczorajszą sesję Rady Powiatu Starogardzkiego przyszło kilkudziesięciu mieszkańców Kręgu popierających rodzinę Stolców.
Rada przyjęła jednogłośnie stanowisko: "Biorąc pod uwagę pozytywną opinię środowiska o rodzinie Barbary i Stanisława Stolc, wnosimy do wszystkich organów państwowych o wnikliwe i szybkie rozstrzygnięcie sprawy rodzinnego domu dziecka w Kręgu. Rozstrzygnięcie przedmiotowej sprawy leży w żywotnym interesie rodziny zastępczej i małoletnich dzieci. Wykonanie stanowiska powierza się Zarządowi Powiatu Starogardzkiego".

Więcej o tej bulwersującej historii napiszemy w piątek, w magazynie "Rejsy"


Zarejestruj się i czytaj wybrane artykuły Dziennika Bałtyckiego www.dziennikbaltycki.pl/piano

7

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

dla dobra dzieci

+14 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

w Polsce prawa (gość)  •

Dlaczego tego typu instytucje w Polsce przed wydaniem decyzji, których skutkiem jest radykalna zmiana sytuacji dzieci, nie prowadzą WYWIADU ŚRODOWISKOWEGO,nie prowadzą analizy CO SIĘ STAŁO / ZMIENIŁO?, że dzieci zaczęły mówić źle o rodzicach (może zostały ZASTRASZONE, ZMANIPULOWANE?) czy dzieci nie są na takie działania podatne? Kto tam pracuje? Osoby z kompleksami, którym własne życie rodzinne nie wyszło?, osoby rozumu i bez empatii?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Rodzina zastępcza

+15 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Stachelek (gość)  •

Tam się urodziłam.Obecnie mieszkam wTczewie i ta sprawa mnie zbulwersowała.Znam tę rodzine i nigdy nie dam na nich coś powiedzieć.Jako dzieci znałyśmy się.Bardzo miło ich wspominam!Jestem z wami i trzymam kciuki!!!Prawda zwycięży!!Roma Stachelek z domu Kowalczuk.Będzie dobrze!! Jestem z wami i moja rodzina.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Czy wszystko co dobre w Polsce należy zniszczyć !!!!!!

+25 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ulka (gość)  •

Dlaczego p. Dyrektor nie potrafiła wykonać sumiennie swoich obowiązków, aby faktycznie sprawdzić sytuację tej rodziny.Co się stało , skoro przez 8 lat była Wzorową Rodziną dla dzieci wcześniej skrzywdzonych. W imię czego tak bardzo skrzywdzono te dzieci??????? Dlaczego ???????

odpowiedzi (0)

skomentuj

to jedna z poważniejszych chorób państwa

+41 / -43

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mulier (gość)  •

Niestety, następny przypadek obrzydliwego, przedmiotowego, potraktowania człowieka przez urzędnika. Jakiś chory spisek przeciw rodzinie, tradycji i dobrym obyczajom. Nie ma żadnego usprawiedliwienia. Natychmiastowe zwolnienie, bez odprawy p. ministrowej Neuman. Rodzinę Stolc przeprosić a dzieci mają wrócić tam gdzie ich miejsce, do rodziny Stolc. Osobiście chciała bym przytulić każde dziecko i przeprosić za to co ich spotkało. Czemu winne są te dzieci, że się ich przestawia jak przedmioty i pierze mózgi aby wyprzeć z ich świadomości to, że miały przez chwilę PRAWDZIWY DOM. Niestety p. Neuman chyba nie wie co to znaczy.

odpowiedzi (0)

skomentuj

stop tatiane

+59 / -53

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

M (gość)  •

Pani tatiana powina dac spokuj tej rodzinie i zajac sie czys porzyteczniejszym niz rozwalanie rodzin zastepczych. czemu tatiana zwraca sie do ministerstwa sprawiedliwosci by znowu cos ukryc ze swojej strony, czemu ta sprawa nie moze byc zalatwiona w kregach sadu okregowego. Wiadomo bo by przegrala ja, im wyzej tym bardziej moga dzialac jej machlojki. Do dymysji z ta pania i niech sie zajmnie swoja rodzina a nie rozbijac porzadna rodzine niech zobaczy co sie dzieje pod jej dachem.

odpowiedzi (0)

skomentuj

niesprawiedliwość

+65 / -54

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Natalia (gość)  •

Jak widać w wywiadach pani Neumann zależy na że tak powiem udupieniu rodziny a nie na dobru dzieci i rodziny. Po co komu taki dyrektor???? Jej powinno zależeć na dobru i sprawiedliwości. Niech poda się do dymisji, no ale mężuś z PO to takiej żmiji wolno wszystko

odpowiedzi (0)

skomentuj

tonący sie brzytwy chwyta

+77 / -56

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zorientowana (gość)  •

Pani Tatianko, do Sztrasburga, albo do Watykanu jeszcze uderz.....Tak to jest, jak sie brudne interesy załatwia.... Mam nadzieję, ze przy okazji tej sprawy wszystkie pani ochydne machloje wyjdą na jaw i nawet mąż nie pomoże.....

odpowiedzi (0)

skomentuj