Pomorze: Olimpiada historyczna Fundacji Centrum...

Pomorze: Olimpiada historyczna Fundacji Centrum Solidarności. Do wygrania są indeksy!

AMN

Dziennik Bałtycki

Dziennik Bałtycki

Tysiące uczniów z 432 szkół w Polsce zmagało się we wtorek z pytaniami o dzieje Polski w latach 1970 - 1990. Na Pomorzu w olimpiadzie historycznej wzięły udział 33 szkoły. Największym zainteresowaniem konkurs cieszył się w województwach śląskim (65 szkół), mazowieckim (56) i dolnośląskim (43).
- To pierwsza edycja naszego konkursu. Wykonaliśmy ogrom pracy, by dotrzeć do nauczycieli z całej Polski, którzy sami przygotowują etap szkolny - mówi Małgorzata Romanowicz z Fundacji Centrum Solidarności. - To jedyny konkurs, który dotyczy akurat tego okresu w historii Polski. Mamy nadzieję, że dzięki naszej olimpiadzie, wiedza na ten temat wśród uczniów będzie coraz większa - dodaje.

Wyniki konkursu będą dostępne najpóźniej 17 grudnia na stronie www.olimpiadasolidarnosci.pl. Do etapu wojewódzkiego awansują przynajmniej dwie najlepsze osoby z każdej ze szkół.

Na przełomie lutego i marca zmierzą się oni z pozostałymi uczniami szkół ponadgimnazjalnych ze swojego województwa. Trzy osoby z najlepszymi wynikami stworzą drużynę, która będzie reprezentować swój region 4 czerwca w Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

Do wygrania są indeksy na Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz płatne staże w instytucjach państwowych.

- Pytania, które się dzisiaj pojawiły, miały różny charakter. Niektóre były otwarte, inne półotwarte. Miejscami był to test wyboru, w którym potrzebne były też umiejętności kartograficzne oraz zdolność do chronologicznego segregowania wydarzeń - relacjonuje Małgorzata Romanowicz. - Dotyczyły m.in. czerwca 1976 oraz obrad "Okrągłego Stołu".

Materiały źródłowe, które się przydadzą w dalszej nauce będą dostępne na stronie www.olimpiadasolidarnosci.pl.

Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

NASZE AKCJE

Wideo