Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skarszewska parafia będzie reklamować relikwie na billboardzie przy drodze

Maciej Jędrzyński
Takimi tablicami będzie reklamować się parafia
Takimi tablicami będzie reklamować się parafia
Miejscowa parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego idzie z duchem czasu i będzie reklamować relikwie, które znajdują się w kościele parafialnym. W najbliższych dniach przy drodze zostanie ustawiony mobilny billboard o powierzchni 8 m kw., informujący o relikwiach św. Maksymiliana Marii Kolbego i bł. Matki Teresy z Kalkuty.

Są to relikwie pierwszego stopnia, czyli te najważniejsze, bo stanowiące fragment ciała. W tym przypadku są to włosy świętego oraz błogosławionej.

Billboard zostanie zamocowany na odpowiedniej naczepie, dzięki czemu będzie mógł być ustawiany w różnych miejscach, a przede wszystkim przy prowadzącej przez miasto drodze wojewódzkiej, gdzie ruch samochodów jest natężony.

- Kościół jest otwarty od godziny 8 do wieczora i chodzi oczywiście o to, aby przyciągnąć tutaj jak najwięcej ludzi - mówi ks. Dariusz Leman, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. - Dziennie przychodzi modlić się przed relikwiarzami kilkanaście czy kilkadziesiąt osób. Jednak często jest tak, że osoby przejeżdżające przez Skarszewy w ogóle nie wiedzą, że nasza parafia posiada relikwie. Warto o tym informować. Może właśnie ktoś będzie szukał takiego miejsca, gdzie można się pomodlić w jakiejś ważnej sprawie i ta modlitwa odniesie skutek.

Skarszewska parafia pozyskała relikwie na stałe niedawno, bo w 2011 roku. Relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego otrzymano od klasztoru franciszkanów w Niepokalanowie. Wspólnota pozyskała włosy, które jeden z braci zakonnych zachował, gdy strzygł Kolbego. Z kolei relikwie błogosławionej parafia pozyskała od Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości w Rzymie.

Święty Maksymilian Maria Kolbe, polski franciszkanin konwentualny, w obozie koncentracyjnym Auschwitz dobrowolnie wybrał śmierć głodową w zamian za skazanego współwięźnia Franciszka Gajowniczka, który żył do 1995 roku. Kanonizacja Kolbego odbyła się w 1982 roku.

Błogosławiona Matka Teresa z Kalkuty przez ponad 45 lat służyła ubogim, chorym i umierającym w Indiach. W 1979 r. otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla. Zmarła w 1997 roku, a jej beatyfikacja odbyła się w 2003 roku.

Możesz wiedzieć więcej! Zarejestruj się i czytaj wybrane artykuły Dziennika Bałtyckiego www.dziennikbaltycki.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki