Prawie jak prawda

  Prawie jak prawda

  Robert Siewiorek, szef działu kraj "Polski The Times"

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Nie chcemy budzić nienawiści, obalać mitów, niszczyć autorytetów - zapewniają ci, dla których książka Cenckiewicza i Gontarczyka o Lechu Wałęsie jest niezbędna dla narodowego oczyszczenia przez prawdę.

  Chcą tylko wyciąć wrzód zakłamania, na którym wyrosła legenda przywódcy Solidarności. Za parę dni historycy z IPN ogłoszą więc o Wałęsie prawdę, której ochłapami już od dawna obdzielają Polaków niektórzy publicyści i politycy. To będzie prawda z ubeckich teczek spisana przez szuje odpowiedzialne za Czerwiec 56, Grudzień 70 czy Grudzień 81.

  Tę prawdę uzupełni inna, z lat 90., wyhodowana na teorii spisku elit przeciw Olszewskiemu i Macierewiczowi.
  Ta sama prawda, której częścią jest późniejsze o kilkanaście lat kopernikańskie odkrycie Macierewicza: o naszych szefach MSZ po 89 r. zaprzedanych Moskwie. Prawda, którą przy rozmaitych okazjach potwierdzają prezydent i prezes. Jej dysponentom nie chodzi o wiedzę o tym, dlaczego Wałęsa podpisał w latach 70. jakieś kwity. Oni chcą wiedzieć, jak się robi polityczny cep.
  To będzie prawda z ubeckich teczek spisana przez szuje odpowiedzialne za Grudzień 70
  Tyle że do mnie jakoś bardziej przemawia np. fakt, że to właśnie Wałęsa za swoje przekonania zbierał najcięższe baty od komunistów. Jak wytłumaczą ten paradoks sędziowie Wałęsy? Nie zdziwię się, gdy usłyszę, że ubecy, prześladując Wałęsę, chcieli dać mu alibi, by jeszcze skuteczniej donosił na swoich. Nie zdziwię się, bo tylko paranoją można na nowo napisać historię.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo