18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Anioły dla Bogdana Borusewicza i Mieczysława Struka. Lekarze i pacjenci dziękują marszałkom ZDJĘCIA

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz
Oryginalnymi nagrodami, w postaci pokaźnych rozmiarów aniołów (jednego stojącego, drugiego w pozycji półleżącej), uhonorowali w poniedziałek lekarze i pacjenci Bogdana Borusewicza i Mieczysława Struka - marszałków z Pomorza.

Obaj zasłużyli się dla pomorskiej ochrony zdrowia, bo choć podejmowali odważne i często dość kontrowersyjne decyzje (m. in. o łączeniu i przebudowie szpitali ), to dzięki nim lekarze mają dziś do dyspozycji supernowoczesny sprzęt, a pacjenci leczeni są w o wiele lepszych niż kiedyś warunkach.

Nagrodę przyznały Stowarzyszenie "Neurochirurgia Pomorska" oraz Stowarzyszenie Rozwoju Słupskiej Neurochirurgii "Cerebrum".

Uroczystość, która się odbyła w poniedziałek, w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku, połączona była z obchodami jubileuszu 30-lecia oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej Pomorskiego Centrum Traumatologii w Gdańsku, wcześniej funkcjonującego pod szyldem Szpitala Kolejowego.

- Stowarzyszenie "Neurochirurgia Pomorska" powstało sześć lat temu. Pierwszą nagrodę przyznaliśmy marszałkowi Janowi Kozłowskiemu, teraz przyszła kolej na marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza i marszałka Mieczysława Struka - tłumaczy prof. Wojciech Kloc, ordynator oddziału neurochirurgii w Pomorskim Centrum Traumatologii, prezes stowarzyszenia. - Dzięki ich pomocy i finansowemu wsparciu powstały na Pomorzu dwa silne ośrodki tej specjalności: w Gdańsku i Słupsku.

Oba dysponują nowoczesną aparaturą, wykonują unikatowe zabiegi, leczą tysiące chorych. Również oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej w "Kolejowym" stał się w opinii, i to nie tylko mieszkańców Trójmiasta, rozpoznawalną marką.

W grudniu oba te oddziały przeprowadzą się z budynku dawnego Szpitala Kolejowego do nowej części PCT.
- To będzie kolejny krok, wyposażeniem sal operacyjnych będziemy mogli konkurować z najlepszymi ośrodkami światowymi - cieszy się prof. Kloc.

Rocznie neurochirurgia wykonuje około 1800 operacji głowy i kręgosłupa, drugie tyle chorych czeka w kolejce.

Możesz wiedzieć więcej! Zarejestruj się i czytaj wybrane artykuły Dziennika Bałtyckiego www.dziennikbaltycki.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki