Gedania bez punktów w Kaliszu

Janusz Woźniak
Zaczęły jak nigdy, a skończyły jak zawsze. Tak najkrócej można skomentować ósmy w tym sezonie mecz siatkarek Gedanii Żukowo. Gedanistki w pierwszym secie spotkania w Kaliszu zdeklasowały rywalki do 15, aby przegrać trzy kolejne sety i cały mecz. Ósmy w tym sezonie mecz w PlusLidze kobiet i ósmy przegrany.

Pierwsze piłki meczu w Kaliszu i pierwsze zdziwienia. Siatkarki Gedanii objęły prowadzenie 2:0, później gra się wyrównała, ale na pierwszą przerwę techniczną zawodniczki trenera Grzegorza Wróbla schodziły prowadząc 8:5, a na drugą już 16:9. Przyjezdnym wychodziło nieomal wszystko.

Dobrze rozgrywała Jana Sawoczkina, sprytnie i skutecznie atakowały Elżbieta Skowrońska i Katarzyna Wellna, zresztą na pochwały zasługiwały wszystkie. Zwycięskiego seta zakończyła Natalia Ziemcowa.
Drugi set, to wyrównana walka od początku, ale z lekką przewagą Gedanii. Na pierwszą i drugą przerwę techniczną Gedania schodziła przy dwupunktowej przewadze. Calisia pierwsze prowadzenie w tym secie objęła przy stanie 17:16, później było jeszcze 18:18 i gospodynie zaczęły kontrolować sytuację na parkiecie.

Trzeci set toczył się pod dyktando Gedanii. Niestety tylko do czasu, kiedy nasz zespół prowadził 19:14. Potem straciły sześć piłek z rzędu, przegrywając 19:20, a całego seta do 22. Calisia objęła prowadzenie w meczu 2:1, a - co ważniejsze - jej zawodniczki uwierzyły, że mogą wygrać i to nawet jeszcze za trzy punkty.

Tak się też stało, chociaż podopieczne trenera Wróbla robiły wszystko, aby pozostać w grze. Gedania w końcówce czwartego seta prowadziła 23:20 i nie zdobyła w tej partii już żadnego punktu.

Calisia Kalisz - Gedania Żukowo 3:1 (15:25, 25:20, 25:22, 25:23)
Calisia: Godos, Woźniakowska, Wojcieska, Tanaka, Chojnacka, Toborek, Kuehn-Jarek (libero) oraz Sieradzan, Wawrzyniak.

Gedania: Sawoczkina, Tokarska, Skowrońska, Ziemcowa, Wellna, Nuszel, Durajczyk (libero) oraz Kaliszuk, Pasznik, Szymańska.