28.10.2016
  Piątek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Zmarł z papierami "zdrowy"

  Zmarł z papierami "zdrowy"

  Jolanta Gromadzka-Anzelewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Przed wyjazdem na misję do Iraku Andrzej z Pruszcza Gdańskiego, przez kolegów z jednostki nazywany Benkiem, przeszedł w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej wszystkie wymagane badania. Wręczono mu zdrowotny certyfikat. Kolejnym badaniom poddał się po powrocie. Tym razem również lotniczo-lekarska komisja w Warszawie uznała, że jest okazem zdrowia. Niespełna trzy miesiące później lekarze zdiagnozowali u niego złośliwy nowotwór, rozsiany po całym organizmie.
  Na leczenie było za późno.
  Siedem miesięcy po powrocie z Iraku Andrzej już nie żył. Specjaliści z Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku nie ukrywają - wystarczyło zwykłe badanie USG, by śmiertelną chorobę wykryć na etapie, gdy można ją było jeszcze wyleczyć. I alarmują - to nie pierwszy przypadek takiego zaniedbania!

  "Benka", zawodowego żołnierza z 49 Pułku Śmigłowców Bojowych, w Pruszczu znali niemal wszyscy. W potrzebie nikomu nie odmawiał pomocy. Pasjonowała go piłka nożna. Miał 46 lat, gdy zdecydował, że pojedzie do Iraku.

  - O tym czy wyjazd dojdzie do skutku, miały zdecydować szczegółowe badania w Warszawie - opowiada Jolanta, jego żona.
  Przeszedł je w Wojskowym Instytucie Lotniczym w maju 2007 roku. Specjalne zaświadczenie potwierdziło idealny stan jego zdrowia. W lipcu był już w Iraku. Żona i córka liczyły dni do jego powrotu. Pieniądze, które miał zarobić, nie były warte tej tęsknoty.

  Na dodatek Jolantę nękały złe przeczucia. Przez osiem misji udało się jej uchronić męża przed wyjazdem, tym razem postawił na swoim. Do domu Andrzej wrócił w lutym tego roku.
  - Był dziwny, nerwowy, zamyślony - wspomina Jolanta. Jednak badania, na które znów pojechał do Warszawy, i tym razem nic złego nie wykazały.
  1 3 4 »

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  :(

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 42 / 53

  [*]

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo