28.10.2016
  Piątek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Groził innym śmiercią, teraz posiedzi

  Groził innym śmiercią, teraz posiedzi

  Anna Szałkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Biegli sprawdzą, na ile poczytalny był Adam K., ojciec dziewięcioletniego ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu, kiedy w zeszłym tygodniu zagroził dyrektorowi i innym pracownikom tej placówki, że ich zabije.
  Doszło do tego, kiedy dowiedział się, że szkoła pomogła jego żonie podjąć kroki prawne związane z sytuacją w ich domu.
  - Matka dziewięciolatka poinformowała nas o tym, że jej mąż znęca się nad rodziną - mówi Andrzej Soja, dyrektor elbląskiej "jedynki".

  - Staraliśmy się jej pomóc rozwiązać ten problem i przebrnąć przez formalności. Kiedy mężczyzna otrzymał wezwanie do sądu rodzinnego, przyszedł do szkoły i zaczął nam grozić. Żonie powiedział, że rozmawiał z kolegami, aby namierzyć dom, w którym mieszka dyrektor. Ta kobieta była naprawdę przerażona całą sytuacją.

  Mimo że już w miniony piątek mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, wprowadzonych w szkole po jego "wizycie" nadzwyczajnych środków ostrożności nie odwołano.
  Nadal przez cały dzień nad bezpieczeństwem uczniów i kadry czuwa ochroniarz, placówka jest monitorowana i można się do niej dostać tylko jednym wejściem.

  - Mężczyźnie przedstawiono pięć zarzutów - mówi Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Elblągu.
  Trzy z nich dotyczą gróźb karalnych, kolejny znieważenia funkcjonariusza publicznego, ostatni zaś znęcania się nad najbliższą rodziną. - Na tym etapie postępowania konieczne jest uzyskanie opinii specjalistów co do poczytalności Adama K. - dodaje Sławomir Karmowski.
  Od wyniku pracy biegłych zależy, czy mężczyzna pozostanie w areszcie, czy trafi na oddział zamknięty szpitala.

  Jak się dowiedzieliśmy, elbląska policja w ciągu dwóch ostatnich lat dwa razy interweniowała w mieszkaniu Adama K. po zgłoszeniach o jego znęcaniu się nad rodziną. - Nie pozostawimy tej rodziny samej, dzieci zostaną objęte opieką psychologa szkolnego - dodaje dyrektor szkoły. - Ta sytuacja była groźna, ale nie zmieni to mojego postępowania. Nadal najważniejsze jest dobro ucznia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo