25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Trzy tysiące Mikołajów zjechało do Szymbarku

  Trzy tysiące Mikołajów zjechało do Szymbarku

  Alicja Zielińska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W sobotnim 5. Ogólnopolskim Zjeździe Mikołajów w Szymbarku uczestniczyło ponad trzy tysiące osób. Wszyscy w czerwonych czapeczkach, czerwonych pelerynkach, całych mikołajowych strojach. Przyjechali bryczkami, wozami drabiniastymi, konno, na motocyklach, autokarami - z Polski, Rosji i Białorusi.
  Zjazd rozpoczął się tradycyjnie na narciarskim stoku Wieżycy w Koszałkowie, gdzie fotoreporter "Polski Dziennika Bałtyckiego" wyniesiony wysoko - dzięki podnośnikowi, użyczonemu przez strażaków - wykonał wspólne zdjęcie. Opublikujemy je w środę, 10 grudnia. Nie zabrakło śniegu - strażacy stworzyli na stoku białą pierzynkę.

  Gromkimi brawami przywitano Marka Michalaka, rzecznika praw dziecka, aktorkę Annę Samusionek, europosłankę Hannę Fołtyn-Kubicką, Janinę Kwiecień, starostę kartuskiego, a przede wszystkim św. Mikołaja - Daniela Czapiewskiego, pomysłodawcę organizowania święta Mikołajów na Wieżycy i w CEPR.

  Po wykonaniu zdjęcia spotkanie kontynuowano w Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Z przywiezionych tam przez dzieci darów urosła wielka góra! Zostaną przekazane do domów dziecka oraz do miejscowości na dalekiej Syberii, gdzie mieszkają dzieci z polskimi korzeniami.

  Radość dzieci
  Marek Michalak, rzecznik praw dziecka
  To niezwykłe spotkanie i cieszę się, że jest takie miejsce, gdzie panuje taka wielka radość. A radość dzieci jest czymś najpiękniejszym. Piękne jest także to, że dzieci, które tu
  przyjechały, nie tylko oczekują na niespodzianki i prezenty, ale pamiętają o innych swoich rówieśnikach i dla nich przywiozły podarunki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo