Obwodnica ważna dla Kartuz i całego województwa

  Obwodnica ważna dla Kartuz i całego województwa

  Janina Stefanowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wicemarszałek Mieczysław Struk podpisał z burmistrzem Kartuz Mirosławą Lehman porozumienie w sprawie konieczności budowy obwodnicy Kartuz. Samorząd województwa pomorskiego uznał inwestycję za kluczową dla rozwiązania problemów komunikacyjnych całego regionu.
  Z tego tytułu Mieczysław Struk zadeklarował daleko idącą pomoc i wsparcie dla poczynań gminy Kartuzy w tym zakresie. Za tydzień Rada Miejska w Kartuzach uchwali dwa podstawowe dokumenty, które konieczne są do dalszych szczegółowych prac planistycznych - uchwałę o przystąpieniu do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz uchwałę o przystąpieniu do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obwodnicy Kartuz.


  Plan obejmie tereny częściowo położone w Kartuzach, Łapalicach, Prokowie, Grzybnie, Mezowie i Kosach.
  Gmina dysponuje obecnie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowym obwodnicy Kartuz. Drogowcy zaproponowali w niej trzy koncepcje przebiegu obwodnicy. Po wstępnej analizie kosztów budowy, uwarunkowań i bezpieczeństwa ruchu do dalszych opracowań wybrano wariant najkrótszy.

  Obwodnica ma się zacząć za granicą administracyjną miasta, od strony Bytowa, na drodze nr 228 Kartuzy-Bytów. Ominie centrum miasta od wschodu, zachodu i południa. Przetnie drogę wojewódzką Kartuzy-Żukowo i włączy się w drogę wojewódzką Kartuzy-Wejherowo. Od Grzybna obwodnica poprowadzona zostanie nową trasą do drogi nr 211 Żukowo-Sierakowice.

  Zanim jednak rozpoczną się prace przy obwodnicy, w Kartuzach wspólnymi siłami województwa i gminy zostanie zmieniony układ komunikacyjny w okolicy placu św. Brunona oraz zmodernizowane skrzyżowanie ul. Węglowej z ul. Gdańską.

  - W pierwszym etapie chcemy poprawić jej przejezdność na odcinku od wjazdu do miasta, czyli od wiaduktu aż po plac św. Brunona - powiedział Tomasz Brzoskowski, wiceburmistrz Kartuz. - Dopiero w drugim etapie ma nastąpić modernizacja samego skrzyżowania na placu św. Brunona, co należy do marszałka województwa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Znaki poziome na drogach

  Kierowca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 11

  Czy ktoś ze Starostwa może wie, kiedy pojawią się linie-znaki poziome i słupki na drogach dojazdowych do Kartuz np. od strony Prokowa i innych kierunków. Jazda krętymi drogami bez jakichkolwiek...rozwiń całość

  Czy ktoś ze Starostwa może wie, kiedy pojawią się linie-znaki poziome i słupki na drogach dojazdowych do Kartuz np. od strony Prokowa i innych kierunków. Jazda krętymi drogami bez jakichkolwiek znków poziomych czy słupków bocznych jest udręką dla miejscowych a co dopiero mówić o turystach! Czy w kosztach utrzymania tych dróg lub podczas ich remontów nie uwzględnia sie malowania linii? A może linie są wliczone w koszty lecz nie są wykonywane?!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo