Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Album dla Gdańska

  Album dla Gdańska

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Jeśli komuś się wydaje, że doskonale zna Gdańsk wraz ze wszystkimi jego zakamarkami, powinien w niedzielę wybrać się na wystawę Gdańskiej Galerii Fotografii. Zostaną tam bowiem pokazane prace laureatów I Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Album dla Gdańska", czyli fotografie, które miejsca znane pokazują inaczej, a odkrywają te mniej znane.
  "Album dla Gdańska" to pierwszy z planowanej serii dorocznych konkursów fotograficznych organizowanych w Gdańsku przed Euro 2012. W informatorze konkursu organizatorzy (czyli gdańskie Muzeum Narodowe) zachęcali, żeby potraktować substancję miejską - ludzi, domy, ulice, zjawiska społeczne - jako paletę dla własnych odkryć artystycznych.

  11 listopada jury w składzie: Stefan Figlarowicz, Anna Szynwelska, Andrzej Świetlik i Witold Węgrzyn wyłoniło laureatów konkursu. Ich prace - wolne od wizualnych stereotypów w fotografowaniu miasta - tworzą obraz intrygujący i prowokujący do poznania tajemnicy w nim zawartej.

  Uroczystemu wręczeniu nagród i otwarciu wystawy pokonkursowej będą towarzyszyć dwa konkursy dla zwiedzających. Na wystawie znajdą się zdjęcia 52 autorów.

  Gdańsk, niedziela, g. 16.00, Gdańska Galeria Fotografii, ul Grobla I 3/5 (róg Św. Ducha), wstęp wolny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo