Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Mikołaj na quadzie

  Mikołaj na quadzie

  Beata Jajkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Bardzo ważne persony w Gdańsku na obchodach rocznicy wręczenia Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie i środki ostrożności z nimi związane, a także rozkopany Sopot zmusiły w tym roku Wielką Paradę Mikołajów na Motocyklach do ograniczenia trasy przejazdu wyłącznie do Gdyni.
  Pierwszy raz od pięciu lat nie zobaczymy kawalkady zmotoryzowanych osobników w czerwonych kubraczkach na głównych arteriach Trójmiasta.

  - Ale zapraszamy do Gdyni w niedzielę, 7 grudnia - mówi Piotr Krachulec, organizator. - Przejedziemy nie tylko głównymi ulicami miasta, ale też zapuścimy się w dzielnice. O godz. 12 obok Akwarium Gdyńskiego rozpoczną się mikołajkowe zabawy. O godz. 13 zaczną zjeżdżać Mikołaje na motocyklach, skuterach i quadach.

  Wszystko zaczęło się pięć lat temu od pomysłu 9 entuzjastów z Gdyni, którzy przebrali się za Mikołajów i przejechali przez Trójmiasto, rozdając dzieciom słodycze. Potrzebne były cztery lata, by pobity został europejski rekord. W ub.r. w 5-kilometrowej kawalkadzie przejechało blisko 800 zmotoryzowanych świętych.

  - Mikołaje nie jadą tylko, by się pokazać - mówi Krachulec. - W 2007 r. ze składek zakupiliśmy tonę słodyczy i ufundowaliśmy 1100 obiadów dla dzieci z gdyńskiej szkoły. W tym roku w ten sposób chcemy wspomóc szkołę w Gdańsku Oruni.

  Najważniejsze mikołajkowe atrakcje w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

  GDAŃSK


  5 grudnia
  - Gdańska choinka - Długi Targ, godz. 17 - św. Mikołaj i prezydent Paweł Adamowicz włączą światełka na bożonarodzeniowym drzewku.
  - Mikołajki w Królewskiej Fabryce Karabinów - Szpital Weterynaryjny, ul. Łąkowa 35/38, godz. 15-18, wstęp wolny - warsztaty gry na bębnach i tańców afrykańskich, kolędy.
  - Mikołaju, przybądź do nas z dalekiego kraju - klub GAMA, ul. Starowiejska 16a, godz. 15.30, wstęp wolny. Inscenizacje wierszy o zimie, opowiadanie o zwyczajach mikołajkowych z różnych stron świata.
  - Mikołaj w Domu Sztuki, ul. Stryjewskiego 25, godz. 17, zabawa z Mikołajem dla dzieci, wstęp wolny.
  6 grudnia
  - Domisiowe Mikołajki -lodowisko na placu Zebrań Ludowych, godz.15. Wejście z książką, pluszakiem, zabawką, które zostaną przekazane podopiecznym gdańskiego hospicjum.
  - Mikołajki w Wyspie Skarbów, ul. Turystyczna 3, godz. 17, wstęp 5zł - spektakl "Tancereczka i kominiarczyk".
  7 grudnia
  - Mikołajki w Kuźni Wodnej, ul. Bytowska 1A, godz. 15. Bilety: 15 zł i 2,50 zł. Pokaz kucia stali urządzeniami wodnymi w XVI-w. oliwskim zabytku.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo