MMTS wygrał w Zabrzu

Rafał Cybulski
Mecze MMTS z Powenem Zabrze przeważnie bywają bardzo zacięte, ale zawsze górą są kwidzynianie. W poprzednim sezonie triumfowali czterokrotnie i w pierwszym meczu tego sezonu również byli górą. W sobotę wygrali w Zabrzu 34:30 (15:15), a pierwszoplanową postacią meczu był zdobywca 9 goli Robert Orzechowski.

Początek spotkania był wprost wymarzony dla kwidzynian, bo w 3 minucie, po golu Michała Pereta, prowadzili już 4:0. Potem gospodarze też zaczęli trafiać, ale przez następnych 20 minut utrzymywała się 2-3-bramkowa przewaga MMTS. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do zabrzan. Po golach Witalija Nata i Łukasza Stodtko Powen doprowadził do remisu 15:15.

Drugą połowę Ślązacy zaczęli jeszcze lepiej. Trzy gole z rzędu zdobył Patryk Kuchczyński i w 35 min zabrzanie prowadzili już 20:17. Jednak kwidzynianie szybko odzyskali właściwy rytm i już 2 min później, po golu Mateusza Seroki, było 20:20. Potem przez kilkanaście minut wynik oscylował wokół remisu, ale w końcówce gospodarze zaczęli się mylić, a MMTS wykorzystał swą szansę i w ekspresowym tempie zyskał dużą przewagę.

Po meczu w Zabrzu kwidzynianie nie będą mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek, bo już w najbliższą środę, awansem, rozegrają mecz 4. kolejki z Vive Targami Kielce. Ze względu na mecz Vive w Lidze Mistrzów odbędzie się w środę w Kielcach.

Powen Zabrze - MMTS Kwidzyn 30:34 (15:15)

Powen: Kicki, Banisz - Kuchczyński 7, Stodtko 7, Mokrzki 6, Kandora 3, Niedośpiał 3, Rumniak 2, Adamczak 1, Nat 1, Bushkou, Garbacz, Kowalski, Mogielnicki

MMTS: Suchowicz, Szczecina - Orzechowski 9, Nogowski 6, Daszek 4, Mroczkowski 3, Rosiak 3, Seroka 3, Klinger 2, Łangowski 2, Peret 2, Adamuszek, Pacześny, Rombel, Sadowski