Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Z Renomą o Renomie

  Z Renomą o Renomie

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  To już dziś. W siedzibie "Polski Dziennika Bałtyckiego" odbędzie się debata, która - miejmy nadzieję - pomoże w rozwiązaniu problemów pojawiających się wokół działalności firmy kontrolerskiej Renoma.
  W dyskusji zgodzili się wziąć udział Jerzy Korga, prezes Renomy, i Sławomir Pujszo, jej wiceprezes. Cieszymy się, z przyjęcia naszego zaproszenia, tym bardziej że wcześniej szefowie Renomy stronili od mediów.

  - Najważniejszą kwestią, którą chcielibyśmy poruszyć, będą zagadnienia związane z problemami, z jakimi spotykamy się przy kontroli w obecnej jej formie oraz bezpieczeństwem naszych pracowników, zwłaszcza w odniesieniu do ostatnich publikacji medialnych na temat naszej firmy i negatywnego nastawienia społeczeństwa do zawodu kontrolera.

  Ważnym tematem dla nas jest również przyszłość kontroli w Gdańsku. Będziemy chcieli porozmawiać o innych rozwiązaniach i ewentualnych zmianach - zapowiada Sławomir Pujszo.

  - Chciałabym dowiedzieć się, na jakim etapie jest wyjaśnianie incydentu, od którego rozpętała się burza wokół Renomy ["Gazeta Wyborcza Trójmiasto" napisała, iż kontrolerzy Renomy zwyzywali i poturbowali w tramwaju niepełnosprawną pasażerkę, która nie miała biletu - przyp. PR].

  - Jestem też bardzo ciekawa, w jaki sposób dobierani są pracownicy, jak są szkoleni - mówi z kolei radna PO Agnieszka Pomaska, która także weźmie udział w debacie.

  Obecność potwierdzili Maciej Lisicki (wiceprezydent Gdańska), Arkadiusz Żukowski (radny PO), Zdzisław Kościelak, Mariusz Pankowski (radni PiS). Prawdopodobnie obecny będzie Włodzimierz Popiołek, dyrektor ZTM Gdańsk. Z Lucyną Bujnicką, rzeczniczką SKM, która jedzie służbowo do Warszawy, pozostaniemy w kontakcie telefonicznym.

  - Trzeba przejrzeć umowę z Renomą. Komisja Polityki Gospodarczej Rady Miasta zobowiąże prezydenta do złożenia raportu. Chciałbym, by wnioski z komisji pozwoliły docelowo zmienić sposób pracy jakiejkolwiek firmy, która będzie się kontrolą biletów zajmować w Gdańsku.

  - "Na mieście" nie komentuje się skuteczności Renomy, lecz formę działań. Opinie są takie, że ci ludzie są - delikatnie mówiąc - nieprzeszkoleni - uważa Kazimierz Koralewski, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo