28.10.2016
  Piątek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Pociągiem według nowego rozkładu

  Pociągiem według nowego rozkładu

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Bezpośredni pociąg łączący Słupsk z Przemyślem, likwidacja jedynego całorocznego połączenia pospiesznego do Chojnic, mniej połączeń z Trójmiasta w góry - to najważniejsze zmiany w ofercie pociągów pospiesznych.
  Nowy rozkład jazdy wejdzie w życie 14 grudnia. W drugi weekend grudnia tradycyjnie zmienia się rozkład jazdy pociągów we wszystkich krajach Europy.

  Pociąg "Słowiniec", do tej pory jeżdżący ze Słupska do Poznania, będzie jeździł aż do Przemyśla. Przejedzie równe 1000 kilometrów! Ze Słupska wyjedzie o godz. 5.28, w Przemyślu będzie o 22.21.
  Zlikwidowany zostanie pociąg posp. "Sukiennice", który w tej chwili o godz. 8.37 wyrusza z Gdyni do Krakowa. W zamian posp. "Stoczniowiec" (odjazd z Gdyni 7.32) będzie prowadzić wagony zarówno do Katowic, jak i do Krakowa.
  381 - tyle pociągów pospiesznych ma być uruchamianych w nowym rozkładzie

  W tej chwili "Stoczniowiec" odjeżdża z Gdyni przed godz. 6. Kursuje do Katowic, a w Bydgoszczy są do niego dołączane wagony z Chojnic. Od 14 grudnia połączenia z Chojnic, cieszącego się niewielkim zainteresowaniem podróżnych, już nie będzie, co sprawi, że Chojnice i Tuchola stracą jedyny całoroczny pociąg pospieszny. Tą trasą będą kursowały wyłącznie pociągi osobowe prywatnego przewoźnika PCC/Arriva oraz sezonowy pospieszny z Warszawy do Kołobrzegu.
  Spore zmiany czekają pociągi pospieszne kursujące z Trójmiasta w góry. Nie będzie bezpośredniego pociągu do Szklarskiej Poręby.

  W nowym rozkładzie znajdzie się wprawdzie bezpośredni nocny pociąg do Jeleniej Góry, ale tylko w sezonie letnim i zimowym (w tym roku kursował codziennie). Do Kudowy Zdroju bezpośredni skład z Trójmiasta będzie docierać tylko latem - na zimę kolejarze mają w ofercie bezpośrednie połączenie do Kłodzka.

  Pociąg "Skrzyczne" do Bielska-Białej, przez Bydgoszcz i Łódź, poza sezonem będzie kursować tylko w weekendy (w sezonie codziennie).

  "Bachus" do Zielonej Góry nie będzie już prowadzić wagonów do Frankfurtu nad Odrą. Osobowy "Albatros", łączący Trójmiasto ze Szczecinem, od 14 grudnia ponownie zyska status pociągu pospiesznego i będzie kursować nie z Gdyni (jak do tej pory), lecz z Tczewa.
  Znacznie wcześniej niż obecnie (o 17.09, a nie o 18.51) wyjeżdżać będzie ostatni pociąg pospieszny z Gdyni do Olsztyna.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  chyba ktoś zapomniał, ...

  mruk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 16

  ... że to PKP jest dla ludzi a nie odwrotnie. Kiedy wreszcie zrobi się normalnie?????

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  chyba ktoś zapomniał, ...

  mruk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 12

  ... że to PKP jest dla ludzi a nie odwrotnie. Kiedy wreszcie zrobi się normalnie?????

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo