27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Studenci pokonywali bariery

  Studenci pokonywali bariery

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W środę obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W Gdańsku już wcześniej odbyło się kilka ważnych wydarzeń związanych tematycznie z kwestią niepełnosprawności. Jednym z nich było otwarcie wystawy "Miasto bez barier" na Politechnice Gdańskiej.
  Studenci architektury udokumentowali swoje warsztaty, podczas których wsiedli na wózki inwalidzkie, poruszali się też o lasce z zasłoniętymi oczami. Jedną ze studentek była Anna Chamier Cieminska studiująca na drugim roku architektury.

  - Zrobiliśmy to, żeby poczuć się tak, jak na co dzień czują się osoby niepełnosprawne i żeby sprawdzić, z jakimi barierami muszą sobie radzić - mówi Anna. - Ja, jeżdżąc po Wrzeszczu na wózku inwalidzkim, odkryłam, że jest bardzo wiele miejsc np. z wysokimi krawężnikami. Wcześniej o tym nie myślałam, a teraz będę miała świadomość, że należy coś zaprojektować tak, by było dostępne także dla osób niepełnosprawnych.

  Wystawę można oglądać w holu przed aulą główną Politechniki Gdańskiej przy ul. Narutowicza 11/12.

  Nagrody


  Władze miasta i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej od dwóch lat przyznają nagrody miejscom przyjaznym osobom niepełnosprawnym. W tym roku nagrodzono dwie szkoły. Szkołę Podstawową nr 12 na Ujeścisku i Centrum Kształcenia Ustawicznego. Dodatkowo wyróżniono też Szkołę Podstawową nr 39 za to, że jest miejscem mentalnie przyjaznym osobom niepełnosprawnym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo