Policja bez patentu na nieomylność

  Policja bez patentu na nieomylność

  Wawrzyniec Rozenberg

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Podinspektor Marek Paszkiewicz, dotychczasowy zastępca komendanta miejskiego policji w Słupsku, został nowym komendantem powiatowym w Pruszczu Gdańskim. Zastąpił inspektora Witolda Murczkiewicza.
  W mijającym roku to już druga zmiana na tym stanowisku. A przyznać trzeba, że powiatowi komendanci policji w Pruszczu Gdańskim zmieniają się jak w kalejdoskopie. Przez ostatnie cztery lata było ich czterech.

  Przeciw takiej pracy Komendy Powiatowej Policji zaprotestował nawet Cezary Bieniasz-Krzywiec, starosta gdański. Wysłał list ze sprzeciwem do komendanta głównego policji w Warszawie. Argumentuje w nim, że częste zmiany szefa nie wpływają pozytywnie na pracę jednostki, gdyż kolejny komendant nie zdąży nawet dobrze poznać podwładnych, a już jest odwoływany.

  W odpowiedzi zastępca komendanta wojewódzkiego, inspektor Dariusz Jamroz, prezentując nowego szefa pruszczańskich policjantów, zapewnił, że teraz zmiany na tym stanowisku nie będą już tak częste. Nie podał jednak przyczyn odwołania inspektora Murczkiewicza.

  Sam zainteresowany również nie komentował sprawy, ograniczając się jedynie do podziękowania podwładnym za współpracę. Nieoficjalnie wiadomo, że dymisja komendanta Murczkiewicza jest wynikiem niedawnej słabej oceny pruszczańskich policjantów przez komendanta wojewódzkiego w Gdańsku. Jak informowała "Polska Dziennik Bałtycki", zostali ocenieni na ostatnim miejscu w województwie.

  Komendant Murczkiewicz na razie nie otrzymał nowego przydziału. Pozostaje w dyspozycji Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku. W związku z tym że jest w wieku emerytalnym, nie wiadomo, czy zostanie w policji.

  Podinspektor Marek Paszkiewicz w policji służy od 1992 roku - zawsze w służbach operacyjnych. Przez ostatnie dwa lata był zastępcą komendanta miejskiego w Słupsku.
  1 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo