Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdynia: Nowa, większa siedziba brytyjskiej spółki J.S. Hamilton

Szymon Szadurski
Polski oddział brytyjskiej spółki J.S. Hamilton otworzył właśnie w Gdyni nową siedzibę. Specjalistyczne laboratorium, a także pomieszczenia biurowe firmy mieszczą się obecnie przy ul. Chwaszczyńskiej, niedaleko granicy z Chwaszczynem.

- Otwarcie nowej siedziby pozwoliło nam na zatrudnienie nowych pracowników - mówi Rafał Kartanowicz, wiceprezes zarządu J.S. Hamilton Poland. - Dotychczas nasza załoga w Trójmieście liczyła sto osób. Teraz jest ich już ponad 120.

Laboratorium, które otwarto w siedzibie J.S. Hamilton przy ul. Chwaszczyńskiej, zajmuje powierzchnię aż 2 tys. m kw. Dodatkowo w gmachu znajdują się czterokrotnie mniejsze powierzchnie biurowe.

Wszystko na temat gospodarki na Pomorzu

- Dotychczas swoje biuro mieliśmy w centrum Gdyni przy ul. Świętojańskiej, a laboratoria prowadziliśmy na terenie portów w Gdańsku i Gdyni - mówi Rafał Kartanowicz. - Obecnie cała ta działalność została przeniesiona na ul. Chwaszczyńską.
W nowoczesnym gmachu mieści się m.in. laboratorium mikrobiologiczne i farmaceutyczne. Wykonywane są też analizy paliw i środowiska, sensoryczne i klasyczne. Zakupiono już drogi i nowoczesny sprzęt.

- Dysponujemy pracownią chromatografii gazowej, cieczowej i spektometrii - mówi Rafał Kartanowicz.

Tak wyposażone laboratorium pozwala spółce na specjalistyczne badania produktów, zlecane przez kontrahentów. J.S. Hamilton zajmuje się obecnie m.in. kontrolą jakościową wyrobów spożywczych, farmaceutycznych, chemicznych, paliw ciekłych i stałych, badaniami środowiskowymi wód, gleby i powietrza. Świadczy ponadto usługi audytorskie i szkoleniowe dla producentów i dystrybutorów żywności, przeprowadza konsumenckie testy produktów. Pracownicy firmy również monitorują i badają jakość paliw w obrocie hurtowym i detalicznym, certyfikują towary eksportowane do Rosji. Kolejnymi branżami, w których działa J.S. Hamilton, jest kontrola techniczna i nadzór nad terminowością wysyłek, oferuje również mielenie, homogenizację, rozdrabnianie próbek analitycznych m.in. artykułów spożywczych, pasz, karm, gumy, kauczuków czy polimeru.

Zarejestruj się i czytaj wybrane artykuły Dziennika Bałtyckiego www.dziennikbaltycki.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki