27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Czekoladowe dni w Gdańsku

  Czekoladowe dni w Gdańsku

  Kazimierz Netka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Już w czwartek, 4 grudnia zaczyna się w Gdańsku unikatowa impreza: III Gdański Festiwal Czekolady. Nie ma drugiej takiej w kraju, a w Europie jest ich zaledwie kilka.
  Atrakcji przygotowano mnóstwo i dla dzieci, i dorosłych. Będzie można nie tylko wybrać najsmaczniejszy wyrób, ale także wziąć udział w konkursach z nagrodami. Organizatorzy zadbali też o artystyczny "smak" festiwalu, czyli wybory najładniejszej rzeźby z czekolady spośród dzieł uczniów i studentów szkół plastycznych. Mottem konkursu rzeźb jest hasło: "Gdańsk - Genius Loci" (Gdańsk - duch miejsca).

  - Tajemnice produkcji czekolady będzie można zobaczyć na filmie przygotowanym specjalnie na potrzeby festiwalu - mówi Bogdan Kwapisiewicz, pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Czekolady, prezes zarządu Fundacji Kapituła Kulinarna Gdańskie Smaki.

  - Emisje filmu codziennie, w godzinach od 11 do 17. Odbędą się też pokazy mistrzów z kraju i zagranicy. Jedną z atrakcji tegorocznej edycji festiwalu jest konkursowa degustacja deserów marcepanowych w polewie czekoladowej, przygotowanych przez francuskiego mistrza cukiernictwa Yannicka Chauveta.

  III Festiwal Czekolady potrwa od 4 do 7 grudnia, w godz. 10-18. Impreza zostanie zorganizowana w foyer kina Neptun w Gdańsku, ul. Długa 57. Ceny biletów: pełnopłatny - 5 złotych, ulgowy - 3 złote.
  Więcej wiadomości można znaleźć na stronie interne-towej: www.festiwalczekolady.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo