27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Solidarność przepytuje posłów

  Solidarność przepytuje posłów

  Maciej Jędrzyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Członkowie starogardzkiej Solidarności spotkali się z posłem Sławomirem Neumannem z Platformy Obywatelskiej. Powiedzieli mu, dlaczego nie podobają im się poczynania rządu dotyczące m.in. służby zdrowia, emerytur pomostowych oraz stoczni. Obie strony toczyły w biurze poselskim spokojną, rzeczową dyskusję.
  - Chcemy dialogu, a tymczasem rząd woli monolog - mówił Mieczysław Chełminiak z prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność. - Posłowie mają możliwość naciskania na rząd, mogą przekazywać, z czego jesteśmy niezadowoleni.

  Związkowcy boją się między innymi prywatyzacji szpitali, do czego - ich zdaniem- dążą Platforma Obywatelska oraz rząd.
  - U nas próbuje się przeprowadzić obligatoryjną prywatyzację wszystkich szpitali - oburzał się Edmund Zieliński, starogardzki związkowiec.


  - Tymczasem na przykład w Szwecji szpitale są publiczne i bardzo dobrze działają, bo są odpowiednio finansowane przez państwo. Nie tak jak u nas.
  Sławomir Neumann bronił rządu i swojej partii.

  - Nikt nie dąży do prywatyzacji szpitali - zapewniał poseł. - Chodzi przede wszystkim o to, aby szpitale mogły się przekształcać w spółki samorządowe z zarządami, które będą ponosiły konkretną odpowiedzialność za to, co się w nich będzie działo.

  Dyskutowano też o ustawie o "pomostówkach", na mocy której zmniejszono liczbę uprawnionych do wcześniejszego przechodzenia na emeryturę z około miliona osób do niecałych 250 tysięcy.
  Była też mowa o kłopotach stoczni w Gdańsku i Gdyni.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo