Cztery dni o Solidarności

  Cztery dni o Solidarności

  Przemysław Winter

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Akademię Solidarności po raz pierwszy zorganizowano w 2005 roku, a dokładniej w 25. rocznicę powstania Solidarności.
  Od tamtego czasu corocznie na sympozjach tych spotykają się ludzie, którzy chcą przekazać swoje doświadczenie, związane z ideą społecznej solidarności, oraz ci, którzy chcą tę wiedzę od nich zaczerpnąć. Korzyści są więc obopólne.

  Tegoroczna Akademia Solidarności, zorganizowana zostanie w Sopocie. Rozpocznie się w czwartek, 11 grudnia i i potrwa do niedzieli, 14 grudnia.
  Wśród wykładowców znaleźli się między innymi ojciec Maciej Zięba, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności, Bogusław Sonik, poseł do Parlamentu Europejskiego i profesor Michał Kulesza, jeden ze współautorów polskiej reformy samorządowej.

  Akademia Solidarności to nie tylko spotkania, wykłady i dyskusje.
  Ostatniego dnia sympozjum, w niedzielę, czternastego grudnia, uczestnicy spotkań wybiorą się na wspólną wycieczkę na tereny Stoczni Gdańskiej, miejsca historycznych wydarzeń. Po to, by spojrzeć na to wyjątkowe miejsce innym okiem.

  Organizatorzy akademii zachęcają osoby, zainteresowane udziałem w sympozjum (przypominamy, że konieczna jest obecność przez wszystkie dni), do przesyłania formularzy zgłoszeniowych. Można je znaleźć na stronie internetowej akademiasolidarnosci.pl.

  Jedyny koszt udziału to 60 złotych opłaty organizacyjnej. Organizatorzy nie zwracają natomiast
  pieniędzy za dojazd do Sopotu, pokrywają za to t koszt noclegów i wyżywienia.
  Zaproszenie do udziału w Akademii Solidarności kierowane jest głównie do studentów i doktorantów z całej Polski. Liczba miejsc jest ograniczona do 35. Zgłoszenia przyjmowane są do niedzieli, 30 listopada, do godziny. 24. Warto więc już teraz zajrzeć na stronę akademii i zabukować miejsce.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo