Menu Region

Dużo gazu w łupkach pod Klukową Hutą. Więcej niż...

Dużo gazu w łupkach pod Klukową Hutą. Więcej niż się spodziewano

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Bartosz Cirocki

25Komentarzy Prześlij Drukuj
Dużo gazu w łupkach pod Klukową Hutą. Więcej niż się spodziewano

Jedno z miejsc odwiertu. Lubocino w gminie Krokowa. (© T. Bołt)

Nadspodziewanie duże złoża gazu łupkowego odkryła w gminie Stężyca spółka BNK Petroleum. Firma informuje, iż w próbnym otworze Gapowo B - 1, opodal Klukowej Huty, średnia ogółu odczytów poziomu gazu jest ponad 20 razy wyższa niż w przypadku otworu Lębork S -1, wykonanego przez spółkę Saponis, której udziałowcem jest BNK. Różnica maksymalnych ilości jest jeszcze większa na korzyść Gapowa - o ponad 45 razy.
- Jesteśmy zadowoleni z wyników badań - przyznaje Jacek Wróblewski, dyrektor BNK Polska. - Dotychczasowe prace poszukiwawcze służyły zebraniu informacji geologicznej. Zgromadzone dane będą analizowane przez naszych ekspertów przez kilka miesięcy. Na podstawie wyników zostaną podjęte decyzje co do zakresu i harmonogramu dalszych prac.

Otwór w gminie Stężyca został zamknięty, ale spółka zapowiada, że chce jak najszybciej ponownie go otworzyć, by dokończyć rozpoznawanie złoża po uzyskaniu zmian w koncesji pozwalających na wykonanie wiercenia horyzontalnego.

Pomorze. Gaz łupkowy na cenzurowanym?Poszukiwacze przenoszą się teraz na obszar Trzebielina, gdzie na początku tego roku rozpoczęli próbne wiercenie (dokładnie w Miszewie).
Prace zostały jednak wstrzymane, gdyż spółka musiała uzyskać zgodę na pogłębienie otworu, chcąc dotrzeć do interesujących ją warstw geologicznych. Wstępne wyniki również były tam obiecujące i wskazujące na zasoby większe niż pod Lęborkiem.

Pomorze. Gazu wystarczy tylko na dwa lata?


To kolejne doniesienia o złożach na Pomorzu. Gaz odkryto już m.in. w odwiertach w Łebieniu w powiecie lęborskim i w Lewinie.
Dotychczas w kraju wydano koncesje tylko na poszukiwania i rozpoznanie złóż - na początku sierpnia było ich 111. Do rozpoczęcia przemysłowego wydobycia paliwa jeszcze daleko - firmy muszą nie tylko potwierdzić, że uwalnianie gazu z łupkowych skał będzie opłacalne, ale też uzyskać koncesje na wydobycie. Odbywa się ono poprzez szczelinowanie hydrauliczne, czyli pompowanie pod ciśnieniem wody, substancji chemicznych i piasku. Metodzie tej wciąż się sprzeciwia wiele osób na Pomorzu, w Polsce i na świecie, wyrokując, iż prowadzi ona do degradacji środowiska.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij, zarejestruj się i w sierpniu korzystaj za darmo: www.dziennikbaltycki.pl/piano
25

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Tak, tak... Jak ktoś nie popiera antyłupkowych kłamstw to zdrajca i złodziej (i pijak jeszcze może?:

+30 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

złodziej bo chce taniego gazu z łupków (gość)  •

Jeżeli zwolennicy taniego gazu z łupków to złodzieje to kim są kłamiący pseudo-ekolodzy chcący nadal kupować gaz z Gazpromu?

ARCTOS'ie nie bardzo mi się chce gadać na poziomie takich bredni.
Jeżeli udajesz że dbasz o środowisko to poniżej masz info po przeczytaniu którego powinieneś sam kopać doły do wydobycia łupków.
Oczywiście o ile faktycznie chodzi Ci o środowisko

"Mniej gazów cieplarnianych w USA dzięki gazowi
17 sierpnia 2012

Według ostatniego raportu amerykańskiej Informacyjnej Agencji ds.Energii (EIA), stanowiącej wydział Departamentu Energii, emisja dwutlenku węgla w USA w ciągu pierwszych 4 miesięcy tego roku osiągnęła poziom z roku 1992, tj. najniższy od 20 lat. Emisje w sektorze energetycznym stanowią 98% globalnych emisji CO2.

W opinii Agencji spadek był możliwy dzięki niskim cenom gazu ziemnego i przestawiania się wskutek tego przez elektrownie z węgla na gaz. Dobroczynne skutki odkrycia i opracowania nowoczesnych technologii wydobycia gazu łupkowego w USA przyczyniły się w ciągu ostatnich czterech lat do obniżenia ceny gazu z 8 dolarów za jednostkę energetyczną do 3 dolarów."

ps. ARCTOS'ie tylko nie pisz nic o suszy w USA - nie chce mi się kolejny raz prostować kłamstw.
Jak w USA są niższe niż zwykle opady a temperatura jest najwyższa od 1885 roku to jest i susza

odpowiedzi (0)

skomentuj

Żeby się dorwać do kasy

+31 / -17

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ARCTOS (gość)  •

Czytam wypowiedzi zwolenników gazu łupkowego i dochodzę do wniosku, że kolesiom wcale nie chodzi o Gasprom, czy o bezpieczeństwo energetyczne Polski, tylko o to, by się dorwać do kasy - w przypadku podjęcia eksploatacji gazu z łupków. To tak, jak atomowe lobby opowiada nam bajeczki o taniej energii elektrycznej z atomów. W obu przypadkach są to anty-ekologiczne obsesje ludzi czekających na zysk, tylko że w przypadku kiedy ich marzenia wreszcie się spełnią - koncerny zgarną śmietankę i sperkę, a im zostanie bryndza. Nawet nie bryndza, tylko mizerne ochłapy. Miliardy dolarów i euro pojadą za granicę, a durne Polaczki zostaną (jak zwykle w swej historii) na zrujnowanej ziemi i będą nam opowiadać dyrdymały o "wielkich korzyściach" i "bezpieczeństwie energetycznym", cokolwiek to znaczy... Gdyby te rządy dbały o bezpieczeństwo energetyczne, to nie zasypywałoby kopalni na Śląsku - bo dzięki temu w ramach "bezpieczeństwa energetycznego" musimy dokonywać zakupów węgla na Ukrainie i Republice Czeskiej. Idę o zakład, że na gazie łupkowym wyjdziemy jak Zabłocki na mydle albo Stańczyk na grzybach... Tak więc wasze zapewnienia są nie warte funta kłaków, a ci którzy opowiadają o gazach łupkowych i ich wydobyciu w Polsce są "pożytecznymi idiotami" na garnuszku Amerykanów.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Czekam na protest Bejdy po wypadku cysterny z paliwem - Bejda zamknie stacje benzynowe?

+22 / -29

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wielbiciel antyłupkowych obsesji Pana Bejdy:))) (gość)  •

Po pierwsze firma o wypadku samochodowym poinformowała 14 sierpnia 2012 a dzisiaj jest chyba 15 sierpnia?
A więc poinformowała wczoraj a nie dziś jak poniżej twierdzi Pan Bejda.
Nie wierzę że Pan Bejda może popełnić jakąkolwiek pomyłkę więc zakładam że jest w innej strefie czasowej i nasze 'wczoraj' to dla niego 'dziś'.

A po drugie rozumiem że jeżeli na drodze dojdzie do wypadku cysterny z paliwem to Pan Bejda wezwie do likwidacji stacji benzynowych i wprowadzenia zakazu jazdy samochodem.

Chyba że jego obsesja związana jest tylko z łupkami i innych wypadków samochodowych nie zauważa - są dla niego nieprzydatne, nie może nimi 'postraszyć' ciemnego ludu

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bytów, wypadek cysterny BNK Petroleum, wyciek przekracza 8000 razy normę dla trucizn - biocydów.

+25 / -24

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

umtsno (gość)  •

bejda.blogspot.de/2012/08/bytow-wypadek-bnk-petroleum-przekracza.html

Oświadczenie Komisji Europejskiej z 23.09.2011 r.:
Chemikalia używane do szczelinowania nie są zgodne z regulacjami unijnymi i są w Unii nielegalne.

Nielegalne nie jest postępowe, szczególnie jeśli niszczy podstawy życia w Polsce. W aspekcie małych zasobów wody w Polsce -hydroszczelinowanie jest przestępstwem na Polakach.

Wczoraj w okolicy Bytowa na Kaszubach doszło do wypadku samochodowego w wyniku, którego została rozszczelniona cysterna przywożąca płuczkę wiertniczą. O całym zdarzeniu poinformowała dziś BNK Petroleum Inc., która poszukuje gazu łupkowego w tej części Polski. Spółka szacuje, że do przepustu drogowego przedostało się ok. 12 000 l płuczki.

skomentuj

Nie jest to żadna histeria!

+35 / -26

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Z centrum Polski pisze (gość)  •

Nie jest to żadna histeria!
Tym wypadkiem skażili nam środowisko truciznami i wmawiają wedle zasady” Nic się nie stało”.
Od kiedy rakotwórcze biocydy są „cukierkami” dla Polaków?
Ten numer bezczelnego kłamstwa i ignorancji nie przejdzie!

Koniec! Ciemnotę wciskajcie w USA a nam dajcie spokój i wynoście się z Polski!
Stanowcze Nie dla skazania 3/4 rolniczego terytorium Polski na pole wydobywcze okupantów!
Nikt nie sprawuje kontroli nad neokolonialnym wyzyskiem Polskich Bogactw Naturalnych przez okupantów, którzy przekupili wszelkie służby kontrolne, urzędy i realizują cele strategiczno – militarne USA.
„Biedni” amerykanie żalą się w You Tube jak drogo ich kosztuje przekupywanie polskich urzędników,zdrajców Narodu Polskiego…
youtube.com/watch?v=nxO8lfWerU0 "

odpowiedzi (0)

skomentuj

Tak, tak... Winni są cykliści i łupki

+22 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Żydo-masono-łupek (gość)  •

Oczywiście...
Za zło tego świata odpowiadają czarownice, Żydzi, masoni, cykliści i łupki.
Każdy o tym przecież wie.
Nawet dzieci. Podpowiadam że dzieci wiedzą nawet o porywającej czarnej wołdze...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Do redakcji-TAK! USUŃCIE WSZYSTKIE WPISY INNE NIŻ ANTYŁUPKOWE 'umtsno'!

+26 / -22

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Dzienniku Bałtycki-zatrudnijcie 'umtsno'! On wszystko wie, dziennikarze zbędni! (gość)  •

Wskazałem że w ciągu kilku dni kłamie Pan w 2 sprawach:
- brak wody
raz wydobycie łupków w Polsce zniszczy nam wody pitne na '20000 lat' a po kilku dniach w innym miejscu pisze Pan że na '10,20 50 lat'
tak wielka rozbieżność wskazuje że bez żadnych faktycznych podstaw pisze Pan kłamliwe bzdury byle zastraszyć ludzi i przekonać ich do swoich antyłupkowych histerii
- susza w USA
twierdzi Pan że susza w USA jest jak co roku i to przez wydobycie łupków brak jest wody, a podawałem że takich temperatur jak lipcu nie było w Stanach od 1885 roku (początek pomiaru temperatury) a do tego doszły niższe niż średnie opady (wszystko do sprawdzenia)

Pan kłamie bo kilka dni wcześniej pisałem Panu że powiela Pan nieprawdziwe informacje, kolejny raz robił Pan to już w pełni świadomie

odpowiedzi (0)

skomentuj

Do redakcji

+27 / -30

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

umtsno (gość)  •

Szanowna redakcjo, aby zasłonić mój ważny wpis O REFERENDACH LOKALNYCH NA WNIOSEK MIESZKAŃCÓW, nie mając racjonalnych argumentów, anonimowy troll atakuje mnie pozamerytorycznie. Proszę usunąć wszystkie wpisy ad personam.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nudne już jest komentowanie po raz kolejny tych samych kłamstw Blidy/umtsno:(

+49 / -26

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ile można kłamać żeby przekonać do swojej histerii antyłupkowej? (gość)  •

Blida pisze o suszy USA (że niby przez łupki;):
"Propaganda mówi, że to susza, tak jak przed rokiem. Alle od tysięcy lat były tam susze i woda gruntowa też była."

No cóż... Gdyby propaganda mówiła że to susza jak przed rokiem to byłoby to kłamstwo ponieważ takiej suszy przed rokiem nie było.
Takich temperatur jak lipcu nie było w Stanach od 1885 roku (początek pomiaru temperatury) a do tego doszły niższe niż średnie opady.

Pan Blida kolejny raz pisze kłamstwa.
Odpowiadałem już mu na te bzdury o suszy i wtedy myślałem że jest jedynie ignorantem.
Jeżeli jednak teraz kolejny raz to pisze (tyle że pod innym pseudo) to niestety ignorantem jednak nie jest.
Zwyczajnie kłamie żeby przekonać innych do swojej histerii antyłupkowej.

Niestety niektórzy mając podaną papkę za kłamstw wymieszanych z faktami dają się nabrać bo 'pewnie coś w tym jest'.
Pseudo ekolodzy na tym bazują.

skomentuj

i

+38 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

i (gość)  •

kazdy ma prawo sie wypowiedziec w sprawie lupkow po to jest to forum a nie oskarzajcie sie czy jest blida czy bejda.prawda jest taka ze nie my zarabiamy na lupkach tylko ci co wydobywaja ten gaz. podwyzki byly sa i benda, najwazniejsze zeby nam pensje tez rosly,i zebysmy mogli na te podwyzki zarobic bo przeciesz nie samym gazem zyje czlowiek...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Woda jest cenniejsza niż gaz

+35 / -25

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

umtsno (gość)  •

Niestety wszędzie widzisz tylko jednego człowieka pod różnymi psedu - to jest bardzo chore. :((
Ja używam w temacie łupkowym i telefonii komórkowej tylko jednego pseudonimu.
Nie mam problemów z możeniem osobowości.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Rozumiem że to wyczerpuje temat suszy w USA? :)

+45 / -19

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

podpis... hmm... nie lubię kłamców i histeryków straszących ludzi (gość)  •

Rozumiem że to jedyne co ma Pan do powiedzenia na temat swoich fantazji o suszy w USA?
Ciągle pisze Pan o dowodach - proszę udowodnić swoje histerie antyłupkowe i podać dane będące dowodem że tegoroczna susza nie różni się od poprzednich i problem z wodą nie jest wynikiem wyjątkowo wysokich temperatur. Czekam.

ps. Co do pseudo - nie istnieję na świecie by siać swoje histerie antyłupkowe czy inne i w przeciwieństwie do Pana nie podpisuję się by być znanym i rozpoznawalnym dla swoich fanów/innych histeryków.
Dla mnie podpis jest częścią komentarza i tyle.

odpowiedzi (0)

skomentuj

ps. nie zgadzam się z Panem w niczym ale przepraszam za literówkę - oczywiście 'Bejda' a nie 'Blida'

+35 / -21

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ile można kłamać żeby przekonać do swojej histerii antyłupkowej? (gość)  •

ps. nie zgadzam się z Panem w niczym ale przepraszam za literówkę - oczywiście 'Bejda' a nie 'Blida'

odpowiedzi (0)

skomentuj

REFERENDA LOKALNE NA WNIOSEK MIESZKAŃCÓW

+32 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

umtsno (gość)  •

REFERENDA LOKALNE NA WNIOSEK MIESZKAŃCÓW
Referendum lokalne należy do instrumentów Demokracji Bezpośredniej. Ono rozwija społeczeństwo obywatelskie. Aktualnie odkryła to narzędzie polityczne tzw. NOWA PRAWICA. ( Przeprowadzają referenda odnośnie likwidacji straży miejskiej w wielu miastach i miasteczkach np. w Rybniku.)

Polska administracja nie sprawdza także i nie kontroluje szkód. Odpady są wylewane wszędzie nie ma kontroli. Tylko przypadkowo mieszkanka Gąbina zauważyła wylewane w nocy nad zbiornikiem wody podziemnej Bytów maź. DOPIERO WTEDY włączyła się do akcji straż miejska i też popatrzała. Patrz
Utylizacja po polsku
h******idb.nowyekran.pl/post/55430,utylizacja-po-polsku
Wyniki badań
h******bejda.blogspot.de/2012/04/gobino-wyniki-badan.html
W USA, w Texasie o powierzchni ponad 2 krotnie większej niż Polska zniknęła woda gruntowa, gdyż firmy zużyły całą wodę gruntową na płuczkę do hydroszczelinowania w procesie wydobycia gazu łupkowego. Propaganda mówi, że to susza, tak jak przed rokiem. Alle od tysięcy lat były tam susze i woda gruntowa też była.
Hej Chochoły macie WŁASNE PRAWO
REFERENDA LOKALNE NA WNIOSEK MIESZKAŃCÓW
Tylko zakaz badania i odwiertów ochroni was. Ci właściciele, co teraz dostają 25000 PLN odszkodowania/ miesiąc - jak ci w Klukowej Hucie to są nieliczni.

(Postęp jednak jest. Jeszcze w zeszłym roku 2011, to firmy poszukiwacze płaciły 400 PLN jednorazowo lub jak w Żurawlowie dawały zimny bufet i maskotki)
Każde referendum mieszkańców uprzywilejowanych chamów przegłosuje. Referendum jest skuteczne - stanowi wasze prawo! Ustawa geologiczno-górnicza musi się temu prawu wg Konstytucji RP podporządkować.

Referendum lokalne na wniosek mieszkańców pozwala wam też odwołać niekorzystny skład rady gminy - tej kupionej przez firmę wydobywczą.

Więcej pod h******bejda.blogspot.de/2012/03/referenda-lokalne.html

Macie Chamy jeszcze złoty róg!

skomentuj

AntyŁupkowy hochsztapler Bejda teraz podpisuje się 'umtsno'?:)

+15 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Stop bzdurom pseudo ekologów (gość)  •

Pan Bejda wstydzi się podpisać? Może dlatego że napisał już tyle antyłupkowych bzdur że mu teraz głupio?

Dwa tygodnie temu Pan Bejda napisał że wydobycie łupków zniszczy nam wody pitne na 20000 lat (?!) a kilka dni temu w pseudonaukowym wystąpieniu na forum Dziennika Bałtyckiego okres zniszczenia wody określił już na '10,20 50 lat' - rozbieżność raczej duża jak na takiego 'znawcę' tematu i nic dziwnego że Pan Bejda straszy fantazjami na temat łupków już nie pod swoim nazwiskiem.
Pomijając już fakt że Pan Bejda nie wspomniał na jakiej podstawie dokonał tych 'sensacyjnych' wyliczeń:)))

odpowiedzi (0)

skomentuj

Hallo Stop bzdurom

+31 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

umtsno (gość)  •

Moja strona o łupkach nazywa się iddd.de/Frac.htm
Polecić inną stronę, to jest sens internetowej sieci.
Też występuję tam pod pseudo umtsno. Procesy zatrucia wody pitnej w zbiornikach wód podziemnych są nieodwracalne znaczy 10000 czy 20000 lat to liczba szacunkowa. Jak w Niemczech pękła rura i firma zaczęła utylizować łąkę to miała pierwszy plan odtruć ziemię w 6 miesięcy. Po 5 latach wymienili całą ziemię do głębokości 1,5 metra, niestety woda gruntowa nie nadaje się już do picia obojętnie, ile nowej ziemi ExxonMobile tam nawozi. Możesz sobie popatrzeć na zdjęcia na podanej wyżej mojej stronie.

Obojętnie jak szeroko będziesz pisał Stop bzdurom - to ty nie możesz niczego udowodnić. Ekspertyzy firm z USA to są po roku 2003 tylko marketingowe kłamstwa. Ludność już ma lepsze rozeznanie. Niestety jak właścicielowi gruntu i gminie płacą 25000 złotych na miesiąc to oczywiście dzielą ludzi. Dla każdego to jest dużo pieniędzy i wtedy przyszłość dzieci jest inaczej kalkulowana, środowisko się nie liczy - taki cham myśli sobie jak mi tu pole i wodę zrujnują to z takimi pieniędzmi mogę zacząć gdzie indziej.

odpowiedzi (0)

skomentuj

A... Zapomniałem o kolejnym kłamstwie Blidy/umtsno

+22 / -26

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Nudne już jest komentowanie po raz kolejny tych samych kłamstw Blidy:( (gość)  •

Blida pisze o suszy USA (że niby przez łupki;):
"Propaganda mówi, że to susza, tak jak przed rokiem. Alle od tysięcy lat były tam susze i woda gruntowa też była."

No cóż... Gdyby propaganda mówiła że to susza jak przed rokiem to byłoby to kłamstwo ponieważ takiej suszy przed rokiem nie było.
Takich temperatur jak lipcu nie było w Stanach od 1885 roku (początek pomiaru temperatury) a do tego doszły niższe niż średnie opady.

Pan Blida kolejny raz pisze kłamstwa.
Odpowiadałem już mu na te bzdury o suszy i wtedy myślałem że jest jedynie ignorantem.
Jeżeli jednak teraz kolejny raz to pisze (tyle że pod innym pseudo) to niestety ignorantem jednak nie jest.
Zwyczajnie kłamie żeby przekonać innych do swojej histerii antyłupkowej.

Niestety niektórzy mając podaną papkę za kłamstw wymieszanych z faktami dają się nabrać bo 'pewnie coś w tym jest'.
Pseudo ekolodzy na tym bazują.

odpowiedzi (0)

skomentuj

ps. nie zgadzam się z Panem w niczym ale przepraszam za literówkę - oczywiście 'Bejda' a nie 'Blida'

+32 / -17

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

stop bzdurom (gość)  •

ps. nie zgadzam się z Panem w niczym ale przepraszam za literówkę - oczywiście 'Bejda' a nie 'Blida'

odpowiedzi (0)

skomentuj

GAZ

+52 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mieszkaniec pomorza. (gość)  •

PRZYKLADOW JEST MNOSTWO. PATRZYSZ KROTKOWZROCZNIE.DLACZEGO NIE KORZYSTAMY ZE ZRODEL ODNAWIALNEJ ENERGII? WIATRU WODY? PONIEWAZ TAM JEST TYLKO DO SPRZEDANIA PATENT ,CZYLI RAZ ZAPLACISZ I KORZYSTASZ PUKI SLONCE NIE ZGASNIE A GAZ TRZEBA KUPOWA I KUPOWAC I KUPOWAC TAK SAMO JEST Z ROPA DOPUKI TO PRZYNOSI ZYSKI WIELKIM KORPORACJOM WYDOBYWCZYM ONI NIE POZWOLA ZWYKLEMU ZJADACZOWI CHLEBA KORZYSTAC ZE ZRODEL ODNAWIALNEJ ENERGI NP. NIE MOZESZ POSTAWIC WIATRAKA NA WLASNEJ POSESJI I WYKORZYSTYWAC ENERGI LECZ MUSISZ JA SPRZEDAC CO WIADOMO TANIEJ ENERDZE A POTEM TY PLACISZ ZA PRZESYL TEJ SAMEJ ENERGI PLUS ICH MARZE... PRAWDA JEST TAKA ZE JESTESMY NIEWOLNIKAMI SYSTEMU W WOLNYM KRAJU KTORY ODDAL SOWERENNOSC .A O KTORA WALCZYLI NASI DZIADOWIE. A CO DO DEGRADACJI TO POSZYKAJ W INTERNECIE FILMOW DOKUMENTALNYCH PD. ZIEMIA . LUB WODA . TERAZ TEGO NIE WIDZISZ ALE TWOJE DZIECI TO ODCZUJA., A MOZE NAS ZNIENAWIDZA ZA TO ZESMY DOPUSCILI DO TAKIEJ INGERENCJI W PLANETE.MOZE MIESZKASZ W MIESCIE KOLES , ALBO KOLEGO I NAJWAZNIEJSZE DLA CIEBIE JEST ZEBY SKLEP BYL BLISKO CIEPLO,GAZ I PRAD W DOMU I WIECZORKIM PIWLO PRZED TELEWIZORKIEM .ALE ZA 10 LAT BEDZIESZ CHCIAL ISC NA SPACER DO LASY Z SYNKIEM I BEDZIESZ CHCIAL MU POKAZAC ZAJACZKA ,SARNE MOZE LABEDZIA NAD JEZIOREM I JEZELI DZIS OTO NIE BEDZIEMY DBALI WSZYSCY TO ZA 10 LAT POKAZESZ DZIECKU WORKI ZE SMIECIAMI W LESIE I STADO WRON NA W NICH GRZEBIACYMI.KOLES.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zamiast wydobywać tani gaz plotą bzdury i płacimy Gazpromowi pięć razy więcej niż cena w USA :(

+32 / -28

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wystarczy już bzdur pseudoekologów-niech oni płacą Gazpromowi (gość)  •

Domorośli 'ekolodzy' plotą bzdury i straszą łupkami a w USA cena gazu dzięki łupkom spadła do ok. 100$ - my musimy płacić Gazpromowi ok. 500$.
W Stanach jakoś o katastrofie ekologicznej nie słychać a tutaj pseudoekolodzy robią wodę z mózgu licząc że ciemny lud to kupi.
A Gazprom tylko zaciera łapki... :(

skomentuj

Nieznajomość angielskiego to przyczyna pisania bzdur.

+25 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Aby Polska miała wodę pitną (gość)  •

Oj słychać, tylko ty nie rozumiesz po angielsku i powtarzasz bezmyślnie propagandowe kłamstwa.

odpowiedzi (0)

skomentuj

gaz

+45 / -24

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mieszkaniec pomorza. (gość)  •

to wypie.... do stanow tam ci bedzie lepiej. na pomorzu jak chcesz postawic wiate czy garaz to musisz czekac 3 lata albo wiecej a gaz wydobywaja w poltora roku od czasu jak zaczeto o nim rozmawiac w mediach . nic tylko wielki przekret na ktorym sie wzbogaca szychy ktore wziely w lape . niech se wierca na pustyni a nasza ostoje kaszubska niech zostawia w spokoju . i pewnie ze doprowadza DO DEGRADACJI SRODOWISKA , MY SZARACZKI CZYLI MIESZKANCY KASZUB NIE MOZEMY WYKOPAC STAWU O POWIESZCHNI PONAD 25M/2 NA WLASANEJ ZIEMI PONIEWAZ ZWIEKSZYMY POWIESZCHNIE LUSTRA WODU CO SPOWODUJE ZBYT DUZE ODPAROWANIE WODY DO ATNOSFERY.....ITD. BZDURA!!! A ONI WPOMPOWYJA TYSIACE TON SUBSTANCJI DO WNETRZA ZIEMI I TO JEST NIBY OK.? SLEPY ZAUWARZY ZE KTOS DUZE PIENIADZE ZA TO BIERZE . POZDRAWIAM MODRYCH LUDZI....

odpowiedzi (0)

skomentuj

gaz.

+19 / -24

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gosc. (gość)  •

Koles z kaszebe nie osmieszaj sie i nie wciskaj ludzom ''kitu'' z ta degradacja srodowiska. Prosze podac przyklady!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Relacja z USA z rejonów wydobycia gazu łupkowego metodą szczelinowania hydraulicznego

+16 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jan (gość)  •

Przykład degradacji środowiska o który prosiłeś: h******ekobuddyzm.pl/2012/08/buddyjska-swiatynia-zen-zagrozona-z-powodu-wydobycia-gazu-lupkowego-list-otwarty/

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dzięki łupkom emisja CO2 w USA najniższa od 20 lat a tu twierdzą że odwrotnie bo tak myślą...

+26 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

znowu antyłupkowe bajki przeciwne do faktów (gość)  •

Poświęciłem się i przeczytałem ten list.
Z realnych rzeczy głównie jest o dużym ruchu ciężarówek i zanieczyszczaniu środowiska spalinami.
Jak na jeden z powodów wyjścia USA z kryzysu (bardzo tani gaz) to raczej bardzo niewielka cena.
Inne 'zanieczyszczenia' trudno wyłowić chociaż cień prawdy z pisanych tam bajek.
Np. "Twierdzi się, że gaz łupkowy jest “czystym” źródłem energii, lecz z pewnością jest to niezgodne z prawdą. W procesie rafinacji gazu do atmosfery uwalnianych jest wiele gazów cieplarnianych, w tym metan, co budzi niepokój o jakość powietrza" - to już totalna bzdura bo wyniki badań świadczą o znacznym spadku emisji właśnie dzięki wykorzystaniu gazu łupkowego - emisja CO2 osiągnęła w USA poziom najniższy od 20 lat(!).
Trudno więc komentować takie bzdurne zarzuty, ktoś myśli 'z pewnością' a pisze bzdury dokładnie odwrotne niż fakty

odpowiedzi (0)

skomentuj