Związkowcy przyciskają posłów Platformy

  Związkowcy przyciskają posłów Platformy

  Robert Kiewlicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Pomorscy posłowie PO znaleźli się lub znajdą w najbliższych dniach pod obstrzałem. Celnymi i niewygodnymi pytaniami "strzelać" mają związkowcy z Solidarności. Chcą sprawdzić, czy posłowie Platformy są świadomi swoich działań i jakie niosą one skutki.
  Rzecz, oczywiście, dotyczy tego, co najbardziej bulwersuje związkowców, czyli głównie skutków reformy emerytalnej.

  Działacze Solidarności z Pomorza zapewniają krótko - posłowie PO łatwego życia mieć nie będą. Sprawa emerytur pomostowych to tylko jedno z dział, które zamierzają wytoczyć. Oprócz tego są jeszcze problemy dotyczące oświaty i przede wszystkim służby zdrowia, czyli komercjalizacja szpitali.

  - Wszyscy z posłów składali społeczeństwu jakieś obietnice wyborcze, teraz chcemy je od nich wyegzekwować - dodaje Mieczysław Chełminiak z gdańskiego regionu Solidarności. - Przekonamy się, czy nadal tak zależy im na wyborcach jak przed wyborami.

  Akcja już się zaczęła. Związkowcy pojawili się bowiem w Lęborku w biurze poselskim Witolda Namyślaka. Uzbrojeni byli, tak jak zapowiadali, w pakiet postulatów związanych z emeryturami pomostowymi, ustawą zdrowotną oraz, jak podkreślali, "szeroko pojętym dialogiem społecznym".

  Ostatecznie na dialogu też się skończyło, bo poseł Namyślak, choć zasypywany pytaniami, nie czuł się jak na wojnie z Solidarnością. Łatwo jednak nie było, bo związkowcy mówili m.in., że Polacy pracują najwięcej w Europie, a prawo pracy daje im zbyt mało przywilejów.
  - Również nam zależy na dobrym dialogu społecznym - podkreślał Namyślak.

  Poseł starał się być dyplomatą i konsekwentnie uspokajał związkowców. - Podstawowym celem dla nas wszystkich jest osiągnięcie szeroko pojętego porozumienia. Oczywiście, jak każdy widzę problemy związane chociażby z emeryturami i wiele z waszych postulatów popieram i będę popierał - mówił.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo