Menu Region

Gmina Debrzno: Wyrok za zabójstwo mężczyzny w Cierzniach

Gmina Debrzno: Wyrok za zabójstwo mężczyzny w Cierzniach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Piotr Furtak

2Komentarze Prześlij Drukuj
Gmina Debrzno: Wyrok za zabójstwo mężczyzny w Cierzniach

(© fot. Robert Kwiatek)

Na dziewięć lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Słupsku Małgorzatę K., mieszkankę Cierzni w gminie Debrzno, która w lipcu ubiegłego roku udusiła Zbigniewa P., swojego konkubenta. Stanisław Z., przyjaciel kobiety, który pomagał jej w ukryciu zwłok, został skazany na 2,5 roku pozbawienia wolności. W jego przypadku kara została jednak zawieszona na 5 lat. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.
Ciało 55-letniego Zbigniewa P. znaleziono we wrześniu ubiegłego roku w ogródku Stanisława Z. Kobieta jednak udusiła mężczyznę dwa miesiące wcześniej. 13 lipca Zbigniew P., którego kilka godzin wcześniej kobieta wysłała do sklepu po chleb, wrócił do domu pod wpływem alkoholu. Między partnerami doszło do awantury i przepychanki. W pewnym momencie kobieta zaczęła dusić Zbigniewa P.
Świadkiem zdarzenia był Stanisław Z. Pomógł on Małgorzacie K. w zacieraniu śladów i ukryciu zwłok.

O tym, co się stało, policjanci i prokuratorzy dowiedzieli się dopiero we wrześniu - po anonimowych informacjach na ten temat od mieszkańców Cierzni. Wówczas też rozpoczęto poszukiwanie zwłok. Zarówno Małgorzata K., jak i Stanisław Z. przyznali się do winy i wyrazili skruchę.

Prokurator domagał się dla oskarżonej 15 lat pozbawienia wolności, dla jej przyjaciela natomiast 2,5 roku więzienia. Wiele wskazuje na to, że strony odwołają się od orzeczenia słupskiego sądu.

- Wszystkie strony wniosły o pisemne uzasadnienie wyroku - mówi Danuta Jastrzębska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Słupsku. - Prawdopodobnie pod koniec sierpnia będziemy wiedzieli, czy odwołają się od orzeczenia sądu pierwszej instancji.

Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

dlczego

+33 / -21

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

dlaczego (gość)  •

Jak mozna komus odbierac to jedyne zycie okropne.

odpowiedzi (0)

skomentuj

skandal

+38 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

goran (gość)  •

Skandalicznie niski wyrok !!!! powinna dostac co najmniej 15 lat.

odpowiedzi (0)

skomentuj