Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Szkoła gotowa na ewakuację

  Szkoła gotowa na ewakuację

  K.Miśdzioł, R.Kościelniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W Jastrzębiej Górze rozpoczęły się prace, które mają uratować budynek szkoły podstawowej stojący na szczycie klifu. Skarpa zostanie odwodniona. To właśnie wody gruntowe już raz doprowadziły do katastrofy, gdy znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie podstawówki Willa Becka osunęła się do morza.
  Teraz na szczycie klifu pojawiły się małe metalowe urządzenia wystające z ziemi - to czujniki. Będą emitować sygnał ostrzegawczy, gdy tylko skarpa zacznie się ruszać. Dla pracujących poniżej robotników będzie to znak do natychmiastowego opuszczenia terenu budowy.

  Zanim jednak na klifie pojawił się ciężki sprzęt, najpierw przeniesiono ogrodzenie szkoły. Płot wcześniej stał dokładnie na krawędzi klifu. Teraz cofnięto go o kilkanaście metrów od przepaści.

  - To oczywiście ze względu na nasze bezpieczeństwo - wyjaśnia Elżbieta Ścibior, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jastrzębiej Górze, ale dodaje, że dzieci i tak nie mogły przebywać na zewnątrz budynku po tej stronie. - Wszyscy wiedzą, że na zamkniętą część dziedzińca wychodzić im nie wolno. Przypominamy o tym nieustannie, ale nasi uczniowie są mądrzy, wiedzą, że tam jest niebezpiecznie.

  Szkoła jest przygotowana do ewakuacji. Już przeprowadzono ćwiczenia wspólnie ze strażakami - uczniowie mieli szybko i sprawnie opuścić budynek szkoły.
  - Zgodnie z opracowanym planem ewakuacyjnym, gdybyśmy z jakiekolwiek powodu musieli zamknąć placówkę w Jastrzębiej Górze, zajęcia dla naszych uczniów byłyby prowadzone w pobliskiej Karwi - zapewnia dyrektorka.

  To, że zagrożenie istnieje, potwierdzają przedstawiciele Urzędu Morskiego. Przesunięcie ogrodzenia szkoły i czujniki to tylko niektóre zabezpieczenia. Cała krawędź urwiska na tym odcinku jest ogrodzona. Tylko na czas wjeżdżania ciężkiego sprzętu na teren budowy otwierana jest brama na przyszkolnej drodze.
  1 3 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo