Cenna wygrana AZS AWFiS

Bardzo ważne dwa punkty zdobyli piłkarze ręćzni AZS AWFiS. Gdańszczanie we własnej hali pokonali zespół Miedzi Legnica 27:26 (15:10).

W pierwszej rundzie akademicy pechowo przegrali w Legnicy jedną bramką i teraz koniecznie chcieli się zrewanżować. Pierwsza połowa toczyła się po myśli trenerów Daniela Waszkiewicza i Leszka Biernackiego oraz ich podopiecznych. Gdańszczanie zaczęli od prowadzenia 3:0, a do przerwy było 15:10 dla AZS AWFiS.

Emocji nie zabrakło w drugiej połowie spotkania kiedy to goście odrabiali straty. W 59. minucie Miedź doprowadziła do wyniku remisowego 26:26. Akademicy wytrzymali jednak tę wojnę nerwów i zdobyli zwycięskiego gola.

AZS AWFiS Gdańsk - Miedź Legnica 27:26 (15:10)
AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Bednarek 2, Chrapkowski 3, Ćwikliński 3, Fogler, Olęcki, Woynowski 2, Pilch 4, Masiak 2, Sulej 2, Kostrzewa 7, Bonisławski, Ringwelski. Kary: 10 minut.
Miedź: Kiepulski, Wysoczański - Ścigaj 3, R. Fabiszewski 3, Grębosz 5, Szabat2 , Góreczny 1, Brygier 7, Rosiak 3, Petela 2, Będzikowski, Skrabania, T. Fabiszewski, Kowaliow. Kary 14 minut.