Mieszkańcy wygrali z sądem

  Mieszkańcy wygrali z sądem

  Beata Gliwka

  Polska

  Polska

  Absurdalna sprawa okien jednej z kamienic wychodzących na dziedziniec Sądu Rejonowego w Człuchowie znajdzie swój szczęśliwy finał akceptowany przez obie strony sporu. Mieszkańcy, jak orzekł inspektor nadzoru budowlanego, nie muszą swoich okien zamurowywać, a sąd rozbuduje się tak, żeby nie stwarzały one zagrożenia.
  Cała historia rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Pracownica departamentu inwestycji Ministerstwa Sprawiedliwości wizytująca człuchowską placówkę w związku z planowanym remontem zauważyła, że okna sąsiedniego budynku, które dosłownie "zaglądają" na teren sądu, są niezgodne z prawem budowlanym i nie odpowiadają standardom bezpieczeństwa. Poleciła tę sprawę uregulować. Prezes człuchowskiego sądu Alicja Albrecht-Prądzyńska zawnioskowała do wydziału budownictwa o zbadanie legalności istnienia okien.


  Nadzór budowlany stwierdził, że siedem okien jest zamontowanych niezgodnie z przepisami i kazał je mieszkańcom zamurować - na dodatek na własny koszt. Ci jednak nie zamierzali się zgodzić z taką decyzją i walczyli o ich zostawienie. Pomorski inspektor nadzoru budowlanego, do którego odwołali się mieszkańcy, uchylił jednak decyzję inspektora powiatowego i nakazał mu ponownie rozpatrzyć sprawę.

  Ten, po głębszej analizie dostępnych dokumentów, stwierdził, że otwory okienne powstały podczas wznoszenia budynku w 1890 roku. Nie zostały więc wybite "na dziko", a co za tym idzie nie ma podstaw do ich likwidacji. - Poczekamy aż wyrok się uprawomocni i będziemy go respektować - zapewnia sędzia Danuta Jastrzębska, rzecznik Sądu Okręgowego w Słupsku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo