Władze miasta nie mają wstydu

  Władze miasta nie mają wstydu

  Jarosław Popek, sekretarz redakcji "Polski Dziennika Bałtyckiego"

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Czternaście lat temu doszło w hali stoczni do niewyobrażalnej tragedii. W pożarze zginęli ludzie, wielu innych do końca życia będzie się zmagać ze skutkami odniesionych podczas tragedii obrażeń. Równie wielkim ich nieszczęściem jest to, że nikt o ofiarach pożaru nie chce pamiętać.
  Nie chce pamiętać o nich sąd, który mozolnie jak ślimak prowadzi sprawę odpowiedzialności za wiele zaniedbań, które doprowadziły do pożaru. Prasa opisywała te nieprawidłowości wielokrotnie, a jednak winnych do dzisiaj nie ma.

  Do białej gorączki doprowadza mnie jednak stan pomnika ofiar tragedii. Umiejscowiony obok stoczniowego muru monument wygląda żałośnie. Zacieki, pozrywana farba i metalowe elementy, niesprzątane chyba nigdy otoczenie wywołują u mnie poczucie zawstydzenia. Na łamach naszej gazety nieraz już wzywaliśmy odpowiedzialne za taki stan rzeczy władze miasta, by wzięły w końcu ten pomnik pod opiekę. I władze reagowały. Na chwilę sytuacja się zmieniała i wszystko wracało do normy, czyli pomnik nadal niszczał.

  Nie chodzi o to, by o niewielkim pomniku pamiętać tylko w listopadzie, w rocznicę wydarzeń sprzed 14 lat. To taki sam monument, jak wiele innych w mieście. Inne jednak mają to szczęście, że stoją w centrum miasta, więc brud dookoła nich lepiej byłoby widać.

  I kolejna niemiła niespodzianka - pomnik będzie przeniesiony. Gdzie, kiedy, przez kogo, za czyje pieniądze - nie wiadomo. A przecież w pożarze zginęli i zostali poszkodowani gdańszczanie, więc gdańscy urzędnicy mogliby oddać im szacunek i poświęcić kilkanaście minut swojego dnia pracy na załatwienie tej sprawy. Obawiam się bowiem, że po cichu pomnik ofiar pożaru w hali stoczni może wylądować gdzieś na Dolnej Oruni. A może nawet na Szadółkach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Fajerwerki przede wszystkim

  Zdegustowany (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Adamowicz nie przepuści okazji do zrobienia jakiegoś fajerwerku
  a pamięć o ofiarach tragedii do tego nie pasuje więc ta pamięć schodzi na
  zupełny margines. Dobrze, że Polska Dziennik Bałtycki o...rozwiń całość

  Adamowicz nie przepuści okazji do zrobienia jakiegoś fajerwerku
  a pamięć o ofiarach tragedii do tego nie pasuje więc ta pamięć schodzi na
  zupełny margines. Dobrze, że Polska Dziennik Bałtycki o tym przypomina, dzięki mu za to.
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo